جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتعوارض و آسیب های مایکروویو بر خانم های باردار

عوارض و آسیب های مایکروویو بر خانم های باردار

dcd85c1a-8d76-475d-9aec-c4bd9204ca87

 

متخصصان زنان و زایمان هشدارهایی به خانم های باردار درباره استفاده از مایکروویو در این دوران داده اند که به طور خلاصه اطلاعاتی درباره عوارض و آسیب های مایکروویو بر خانم های باردار را بیان می کنیم .

دلایل زیادی هست که نشان می‌دهد باید نسبت به چیزهای اطرافتان مراقب باشید تا مبادا به فرزندتان آسیب وارد شده یا خودتان دچار حادثه شوید. در شرایطی که هیچ تحقیق کاملی در این زمینه انجام نشده تا نشان دهد امواج مایکروویو در آشپزخانه می‌تواند در دوران بارداریبرایتان مضر باشد، اما شما هم نمی‌توانید این حقیقت را انکار کنید که پرتوهای الکترومغناطیسِ دستگاه‌های الکتریکی خطری ندارد.
تحقیقات کافی در این مورد انجام شده تا نشان دهد پرتوهای فراصوتی، مایکروویو و اشعه‌ی ایکس بر روی رشد جنینی تأثیر داشته و می‌تواند به معیوب شدن آن بیانجامد. با این حال، این خطر زمانی بیشتر می‌شود که یک مادر باردار بدون رعایت حد مجاز در معرض تماس مداوم این پرتوها قرار بگیرد.
در اینجا به چند نکته درباره‌ی استفاده و تماس با مایکروویو در خانه اشاره می‌کنیم:
۱.اگر مایکروویو قدیمی در خانه دارید بهتر است آن را با یک مایکروویو جدید عوض کنید و میزان انرژی تابشی آن را چک کنید. اکثر مایکروویوها که برای استفاده‌ی خانگی ساخته می‌شوند از انرژی‌های تابشی با میزان کم استفاده می‌کنند که برای زنان باردار هم خطری ندارد.
۲.اگر چندان مشتاق به جایگزینی مایکروویو خود نیستید بهتر است احتمال نشتی آن را چک کنید. اگر درِ مایکروویوتان آسیب دیده یا افتاده است، ممکن است منجر به انتشار امواج مغناطیسی در زمان استفاده شود که می‌تواند خطرناک باشد. برای چک کردن هر نوع نشتی، در زمان استفاده دست‌های خود را روی در آن بگذارید، اگر حس کردید هوا به دستتان می‌خورد، یعنی که در به خوبی کار نمی‌کند که منجر به انتشار تشعشعات می‌شود.
۳.در دوران بارداری سعی کنید زمانی که مایکروویو در حال کار است، هرگز جلوی آن نایستید.
۴.از گرم کردن زیاد مایعات و سایر مواد غذایی در مایکروویو خودداری کنید.
۵.اگر مایکروویو شما دچار نشتی شده و نمی‌توانید آن را جایگزین کنید، بهتر است از آن استفاده نکنید.

 

پزشکین : عوارض و آسیب های مایکروویو بر خانم های باردار

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید