جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتعلت تغییر ناگهانی رنگ پوست صورت چیست

علت تغییر ناگهانی رنگ پوست صورت چیست

images (1)

قابل توجه افرادی که شاهد تغییر رنگ پوست صورتشان هسنتد محققان تحقیقاتی روی این تغییر رنگ ناگهانی صورت انجام داده اند و در این جا به بیان علت تغییر ناگهانی رنگ پوست صورت چیست پرداخته اند .

دکتر حسن اکبری متخصص آسیب شناسی و مدرس طب اسلامی ایرانی گفت: رنگ صورت نشان دهنده‌ی عملکرد معده و کبد است یعنی کسانی که معده و کبد سالمی دارند، رنگ صورت آنها شفاف و شاداب می‌باشد و برعکس کسانی که پوست کدر و تیره( سربی و بی روح) دارند از معده و کبد ضعیفی برخوردار می‌باشند.
وی ادامه داد: امروزه بسیاری از افراد جامعه کبد آنها مناسبی ندارند، در نتیجه دچار یبوست می‌شوند و سموم موجود در بدن آنها خارج نمی‌شوند و در سطح پوست تجمع می‌کنند، به علاوه تغییر رنگ پوست نسبت به حالت عادی نشان دهنده‌ی نبودن سلامت درونی و سلولی می‌باشد.
اکبری اظهار داشت: افراد برای رفع تیرگی پوست و سیاهی دور چشمان ابتدا باید الگوی غذایی خود را اصلاح کنند، برای نمونه مصرف فست فود، آب سرد به میزان زیاد، گوشت مرغ صنعتی، گوشت گاو و روغن‌های صنعتی پرهیز کنند.
وی افزود: برای درمان اختلالات پوستی و تغییرات رنگدانه‌ای در پوست باید کبد تقویت شود که انار تاثیر بسیار زیادی برای بهبود عملکرد کبد دارد و نیز مصرف انار موجب خارج شدن مواد زائد در بدن و روشن شدن چهره و افزایش شادابی پوست می‌شود.
پزشکین : علت تغییر ناگهانی رنگ پوست صورت چیست
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید