جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتعضله بسازید با خوردن آب و موز

عضله بسازید با خوردن آب و موز

Workout-Nutrition [edcoan.ir]

می خواهید اندام ورزیده و هیکلی زیبا و ورزش کاری داشته باشید و می خواهید عضله بسازید به شما توصیه می کنم دنبال داروهای شیمیایی و مواد حجیم کننده عضله که نمیدانید نروید در این مطلب بیان می کنیم عضله بسازید با خوردن آب و موز.

اولین هدف برای بازیابی عضله‌ها این است که تعادل مایعات بدن را به حالت عادی بازگردانیم. کم‌آبی بدن حتی در حد متوسط هم می‌تواند عملکرد عضله‌ها و وضعیت متابولیسم بدن را دچار ضعف کند. به گفته دانشمندان، ۷۵ درصد از وزن عضله‌ها را آب تشکیل می‌دهد و همین نکته نشان می‌دهد که چرا بازگرداندن آب بدن به حالت طبیعی باید به‌عنوان اولین هدف در بازیابی عضله‌ها شناخته شود.
محققان The American College of Sports Medicine توصیه می‌کنند که هر فرد باید به‌ازای هر ۵۰۰ گرمی که در طی فعالیت ورزشی کم می‌کند، ۴۷۰ تا ۷۱۰ میلی‌لیتر مایعات بنوشد. به نظر متخصصان، شیر شکلات یکی از گزینه‌های فوق‌العاده است چون کربوهیدرات و پروتئین با کیفیت مناسبی برای بدن فراهم می‌کند. با این‌حال نوشیدنی‌های دیگر مثل اسموتی‌های میوه یا میلک‌شیک‌ها نیز گزینه‌هایی هستند که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
موز یکی از میوه‌های محبوب ورزشکاران است و به نظر متخصصان، این انتخاب واقعا اهمیت زیادی دارد. کربوهیدرات‌های آسان‌هضمی که در موزها وجود دارد، به پُر کردن ذخایر گلیکوژن عضله‌ها کمک می‌کند. از طرف دیگر، بالا رفتن انسولین با خوردن موز، کمک می‌کند تا اسیدهای آمینه به بافت عضله‌ها وارد شوند. متخصصان توصیه می‌کنند که دو برش نان کامل گندم را همراه با یک‌ونیم قاشق چای‌خوری از کره بادام‌زمینی و نصف یک موز ترکیب کنید و بخورید. یک لیوان شیر هم می‌تواند در کنار این ترکیب غذایی موثر باشد، چون حداقل ۲۰ گرم پروتئین به شما می‌دهد.
پزشکین : عضله بسازید با خوردن آب و موز

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید