جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتطرز تهیه کوفته ای متفاوت و خوشمزه

fo3934

این کوفته همانند کوفته های دیگر نیست که به مهارت خاصی نیاز باشد و وا برود.به راحتی میتوانید این کوفته را درست کنید و از خوردن آن لذت ببرید

مواد لازم برای کوفته

 

 

 گوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرم
آب ۱/۳ پيمانه
 آرد نخودچی  ۳۰۰ گرم
پياز متوسط ۲ عدد
سبزی خرد شده (پيازچه و تره) ۱/۲ پيمانه
تخم مرغ ۲ عدد
آلو خورشی ۱۵۰ گرم
نمک و زردچوبه به ميزان لازم
روغن مايع به مقدار كافی
شكر ۱/۳ پيمانه
سرکه ۱/۳ پيمانه

 

طرز تهیه كوفته

گوشت چرخ شده را در یک كاسه بزرگ ريخته و آرد نخودچی را به آن اضافه كرده و با دست مخلوط كنيد. كمی آب هم اضافه كنيد تا عمليات مخلوط كردن راحت تر انجام شود.

سبزی های خرد شده را به مواد داخل كاسه اضافه كرده و با نمک و زردچوبه مزه دار كنيد. كمی كه مواد را با هم مخلوط كرديد، تخم‌مرغ ها را شكسته، به آنها بيفزاييد و مواد را با دست خوب ورز دهيد.

بعد از اينكه چسبندگی مايه كوفته به ميزان مورد نظر رسيد، به اندازه يک نارنگی از مايه را برداشته و در كف دست به شكل گلوله درآوريد. حالا يک عدد آلو برداشته و با فشار انگشت در مركز كوفته قرار دهيد و بعد دوباره كوفته را جمع كرده و به صورت يک توپ شكل دهيد.

همه مواد كوفته را به همين صورت به شكل توپ های كوچک با مغز آلو آماده كرده و در يک سينی بچينيد و كناری بگذاريد. در يک تابه هم مقداری روغن ريخته و روی حرارت ملايم بگذاريد. وقتی روغن داغ شد، كوفته ها را در روغن داغ خوب سرخ كنيد.

كوفته های سرخ شده را از روغن درآورده روی يک دستمال يا يک صافی بگذاريد تا روغن های اضافی آنها گرفته شود. حالا موقع درست كردن سس كوفته هاست. در يک كاسه كوچک مقداری سركه و شكر را با يكديگر مخلوط كنيد.

در يک قابلمه يا تابه گود بزرگ كمی روغن ريخته و روي حرارت قرار دهيد و پيازهای خرد شده را در آن ريخته، سرخ كنيد. در آخر كمی زردچوبه هم اضافه كنيد. سپس محلول سركه و شكر را با يک پيمانه آب مخلوط كرده و كم كم به پياز داغ‌ اضافه كرده و حرارت را زياد كنيد تا سس بجوشد و كمی غليظ شود.

وقتی سس جوشيد، حرارت را كم كرده و كوفته ها را به آرامی و يكی يكی به سس اضافه كنيد. حالا در قابلمه را بگذاريد و صبر كنيد تا كوفته ها بپزند و سس غليظ شود. در صورت تمايل براي مزه دار شدن سس كوفته ها، چند آلو در سس در حال جوشيدن بيندازيد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید