جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتطرز تهیه کباب یونانی با کافه ایرونی

کباب از جمله غذاهای بسیار لذیذ و خوشمزه می باشد و کباب یونانی یکی از بهترین این کباب هاست. در زیر طرز تهیه کباب یونانی را که برگرفته از سایت کافه ایرونی می باشد را قرار داده ایم امیدواریم با پختن این کباب حسابی از مزه آن لذت ببرید.

طرز تهیه کباب یونانی

کباب یونانی

آموزش طرز تهیه کباب یونانی به روش ساده

اگر به دنبال روش ساده برای پختن کباب یونانی هستید این دستور پخت را دنبال کنید.

مواد لازم کباب یونانی:

  1. گوشت فیله پاک کرده ۱ کیلوگرم
  2. فلفل سبز دلمه ۲ تا ۳ عدد
  3. پیاز متوسط ۲ تا ۳ عدد
  4. کره ۱۰۰ گرم
  5. نمک و فلفل به قدر کافی

 

حالا طرز پخت کباب یونانی

در طرز تهیه کباب یونانی ابتدا گوشت را به طول انگشت به یک اندازه می بریم و بعد آنرا از قطر به دو تا سه قسمت می نماییم( بسته به قطر فیله است ) بطور کلی این کباب باید تقریبا به قطر ۲ انگشت باشد یکی از پیاز ها را رنده کرده آب آنرا با ۲ قاشق روغن زیتون یا مایع و کمی فلفل مخلوط می نماییم و گوشت را چند ساعت در این سس می خوابانیم (در صورت نداشتن فرصت کافیست گوشت را با این سس مخلوط کنیم بعد گوشت را به ترتیبی که یک تکه گوشت یک تکه فلفل و یک تا دو پر پیاز به سیخ می کشیم و روی حرارت ملایم کباب می کنیم و گاهی روی کباب کمی کره آب کرده می مالیم و در اواخر طبخ کمی نمک به دو طرف سیخها می پاشیم بهتر است کباب را به سیخهایی که دسته های قشنگی دارد بکشیم و بعد از آماده شدن با همان سیخ در دیس قرار دهیم و کمی کره روی کبابها بگذاریم.

کباب یونانی

 

خواص داروئی پیاز در پخت کباب یونانی

به گزارش بخش تغذیه و آشپزی سایت کافه ایرونی ، پیاز از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و دارای خواص بسیاری است که در یک مقاله نمی توان گنجانید .پیاز ادرار آوری قوی است و خام و پخته آن هر دو این اثر را دارند .برای رفع گاز معده از تنتور پیاز می توان ساتفاده کرد . مقدر مصرف آن ۱۰تا ۱۵قطره است که باید در آّ حل کرده و مصرف نمود .برای رفع دردهای عصبی شربت پیاز بهترین دارو است شربت پیاز به این صورت تهیه می شود :

۱۰۰ گرم پیاز خام را با ۴۰۰ گرم آب مخلوط کرده و بپزید تا له شود سپس ۴۰۰ گرم قند روی آن بریزید و بگذارید که جوش بزند تا قند حل شود سپس آنرا صاف کنید و در یخچال قرار دهید . همانوطر که گفته شد پیاز دارای انسولین گیاهی است و استفاده از آن قند خون را پائین می آورد . بیماران مبتلا به مرض قند باید حتما هر روزه از آن استفاده کنید .

اگر پیاز را له کنید و در زیر شکم شخصی که مبتلا به احتباس ادراری است قرار دهدی ادرار را باز می کند .-پیاز نیم پز برای سوختگی ها نیز موثر است .-پیاز خام محرک قلب است .-پیاز باکتری کش است .-پیاز تقویت کننده و نرم کننده سینه است .برای این منظور پیاز را آب پز کرده و بخورید .

گردآورنده: http://www.cafeirooni.com

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید