جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتطرز تهیه ژله پرتقال متفاوت

21-Food-Photo-dessert-Jelly-1

معمولا ما انواع ژله را مثل دستور روی جلد و ساده درست میکنیم اما امروز قصد داریم مدل دیگری را به شما عزیزان آموزش دهیم این نوع ژله بسیار خوشمزه و خوش رنگ میباشد امیدوارم که از خوردن آن لذت ببرید.

مواد لازم:‌
  •  آب پرتقال، همراه با پالپ: ۲ لیوان(۵۰۰ میلی‌لیتر)
  • شکر: به میزان دلخواه
  • آب سرد: نصف لیوان
  •  ژلاتین: ۷ ورق

روش تهیه:

بهتر است برای این‌که همیشه برای کودکان خوراکی‌هایی سالم و مقوی آماده کنیم، به جای ژله آماده که با مواد شیمیایی تهیه می‌شود از آب میوه تازه استفاده ‌کنیم تا علاوه‌بر این‌که سلامت مواد خوراکی را در نظر بگیریم طعم بهتری نیز به آن بدهیم. آماده‌کردن ژله با آب‌میوه کار بسیار راحتی است و می‌توانیم با میوه‌های دیگر مثل آلبالو، آب انار، آناناس مخلوط‌شده و … این کار را انجام دهیم. ورق‌های ژلاتین را داخل یک کاسه پر از آب سرد قرار می‌دهیم وقتی کاملا نرم شدند داخل صافی می‌ریزیم تا آب اضافه آن‌ها جدا شود. ژلاتین‌ها را همراه نصف لیوان آب سرد و شکر داخل کاسه‌ای فلزی ریخته و روی بخار آب جوش یعنی حرارت غیرمستقیم قرار می‌دهیم تا ذوب شوند. وقتی مواد یکدست شد آب پرتقال را با مایه ژلاتین مخلوط می‌کنیم و داخل ظرف یا قالب مورد نظر ریخته و داخل یخچال قرار می‌دهیم تا خودش را بگیرد. بهتر است بین ۶ تا ۸ ساعت مواد را داخل یخچال قرار دهیم.


میان‌بری برای خوردن میوه

برای درست کردن این ژله از آب پرتقال استفاده می‌شود و از رنگ و اسانس پرتقالی در آن خبری نیست. بنابراین خیلی از خواص پرتقال در این دسر خوشمزه حفظ می‌شود. پرتقال پر از ویتامین C است. این ویتامین در اثر یخ زدن و جوشیدن از بین می‌رود. اما در این دسر هیچ اتفاقی برای آن نمی‌افتد و کاملا حفظ می‌شود. پرتقال علاوه‌بر ویتامین C، ویتامین B، کلسیم، فسفر، سدیم، مس و پتاسیم هم دارد و در رشد کودک موثر است. اگر فرزند شما به راحتی میوه نمی‌خورد و برای خوردن آب‌میوه تازه بهانه می‌گیرد، می‌توانید این دسر را برای او درست کنید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید