جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتطرز تهیه ژله شکلاتی سه رنگ

ژله شکلاتی سه رنگ یکی از ژله هایی است که بی نهایت خوشمزه و شیک میباشد امروز قصد داریم طرز تهیه این ژله را به شما عزیزان آموزش دهیم.امیدوارم که از خوردن آن لذت ببرید

مواد لازم برای قسمت شکلاتی تیره:

 

آب جوش………………………………… ۱و ۲/۱ لیوان
آب سرد ………………………………….۲/۱ لیوان
پودر ژلاتین ………………………………..۱۲ گرم معادل ۱و۲/۱ قاشق سوپخوری
پودر هات شکلات آماده…………………. ۲ بسته
شکر ………………………………………۴ قاشق سوپخوری
شکلات سیاه و تلخ ………………………۵۰ گرم

طرز تهیه:


آب جوش و شکر و پودر هات شکلات و شکلات تلخ را روی حرارت ملایم قرار داده و مرتب هم میزنیم تا تمام مواد حل شده و یکدست شود .
پودر ژلاتین را با آب سرد روی بخار آب قرار داده تا شفاف شود حالا ژلاتین حل شده را به مایع شکلاتی اضافه کرده خوب مخلوط کرده کنار میگذاریم.

مواد لازم برای قسمت شکلاتی روشن:


شیر…………………………..۱و۲/۱ لیوان
شکر …………………………۵ قاشق سوپخوری
پودر هات شکلات……………۱ بسته
آب سرد …………………….۲/۱ لیوان
پودر ژلاتین………………….. ۱۲ گرم معادل ۱و ۲/۱ قاشق سوپخوری

طرز تهیه :

شیر وشکر را روی حرارت ملایم قرار میدهیم تا کاملا داغ شود ولی نجوشد. حالا هات شکلات را افزوده خوب مخلوط میکنیم و میگذاریم کمی خنک شود . پودر
ژلاتین را در آب سرد ریخته هم زده روی بخار آب قرار میدهیم تا شفاف شود . حالا ژلاتین حل شده را کنار میگذاریم تا کمی خنک شود سپس آن را به شیر ولرم
اضافه کرده خوب مخلوط کرده کنار میگذاریم.

مواد لازم برای قسمت سفید:


شیر …………………………..۲ لیوان
شکر ………………………….۸ قاشق سوپخوری
وانیل …………………………۴/۱ قاشق چایخوری
خامه………………………… ۳ قاشق سوپخوری
پودر ژلاتین …………………….۱۸ گرم معادل ۱ و ۵/۳ قاشق سوپخوری
آب سرد ………………………۲/۱ لیوان

طرز تهیه:


پودر زلاتین را با آب سرد مخلوط کرده روی بخار آب قرار میدهیم تا حل شود . شیر و شکر را مخلوط کرده روی حرارت ملایم قرار میدهیم و مرتب هم میزنیم تا شکر حل شود . 
سپس خامه و وانیل را افزوده خوب مخلوط میکنیم تا یکدست شود حالا میگذاریم کمی خنک شود . ژلاتین را هم کنار میگذاریم تا داغی بیافتد حالا شیر و زلاتین را مخلوط کرده و کنار میگذاریم تا خنک شود .

مرحله آخر: 


قالب مخصوص ژله را مرطوب کرده در فریزر قرار میدهیم تا کاملا سرد شود حالا یک لایه از مایع شکلاتی تیره در قالب ریخته میگذاریم در یخچال تا نیم بند شود سپس لایه دوم را از شکلاتی روشن استفاده میکنیم و بعد از نیم بند شدن لایه دوم در لایه سوم از مایع سفید استفاده میکنیم و همین کار را مرحله به مرحله ادامه میدهیم تا مواد تمام شوند. سپس مجددا دسر را در یخچال قرار میدهیم تا کاملا ببندد.
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید