جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتطرز تهیه خوراک لوبیا چیتی

خوراک لوبیا چیتی

امروز قصد داریم یک غذای راحت و خوشمزه را به دوستان مجرد و دانشجو آموزش دهیم.میتوانید این خوراک را با کنسرو ماهی مخلوط و میل کنید.برای تهیه این غذا با ما همراه باشید

مواد لازم : 

 

لوبیا چیتی ( لوبیا قرمز ) ۴ لیوان  .

پیاز ۲ عدد  .

گوجه فرنگی ۲ عدد

رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذاخوری  .

سیب زمینی ۱ عدد  .

نمک.فلفل.ابلیمو مقدار لازم

طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی

طرز تهیه :‌ لوبیا چیتی ها را از چند ساعت قبل در مقداری اب خیس دهید و در این مدت چند بار اب ان را تعویض نمائید.

پیازها را بصورت خلالی ریز کنید و درون روغن تفت دهید تا طلایی شود ، نصف پیازداغ ها را کنار بگذارید و نصف دیگر پیاز داغ ها را بهمراه گوجه فرنگی هایی که ریز خرد کرده اید تفت دهید تا اب گوجه فرنگی ها تمام شود.

لوبیاها را ابکشی کنید سپس بهمراه رب گوجه فرنگی به مخلوط پیاز داغ و گوجه سرخ شده اضافه کنید ؛ چند دقیقه تمام مواد را باهم تفت داده و خوب مخلوط کنید سپس ۵ لیوان اب روی انها بریزید و به مدت ۲ ساعت اجازه دهید خوراک لوبیا با حرارت متوسط و با در بسته بپزد.

طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی

سیب زمینی را ریز خرد کنید و درون روغن سرخ کنید ، پس از ۲ ساعت که از پخت لوبیاها گذشت سیب زمینی های سرخ شده ، نصف دیگر پیازداغ ها و نمک و فلفل را به خوراک لوبیا اضافه کنید و با حرارت ملایم ۱ ساعت دیگر بگذارید بپزد تا خوراک خوب جا بیفتد سپس بهمراه نان و ابلیمو سرو نمائید.

آشپز و سر آشپز عزیز برای بالا بردن غلظت خوراک لوبیا می توانید در مرحله دوم مقداری آدر را پس از حل کردن در آب به آن اضاف کنید .

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید