جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتسیب زمینی سرخ شده مک دونالد حاوی ۱۵ ماده خطرناک است

download (2)

 

 

هشدار متخصصان تغذیه به کسانی که فست فود زیاد مصرف می کنند و افرادی که سیب زمینی سرخ شده مک دونالد می خوردن محققان بیان کرده اند سیب زمینی سرخ شده مک دونالد حاوی ۱۵ ماده خطرناک است

مصرف فست فود یا غذاهای فرآوری شده برای سلامت بدن بسیار مضر است، به تازگی در فرآیند سرخ کردن غذا در مک دونالد فرانسه موادی مشاهده شده است که باعث آسیب جدی  به  مغز و اختلالات خود ایمنی در بدن می شود.

گرانت ایماهارا  که به تازگی از کارخانه مک دونالد و فرآیند سرخ کردن مواد غذایی در این کارخانه بازدید کرده است، گفت: در بازدید و مهندسی معکوس از فرآیند تولید سیب زمینی سرخ کرده مشخص شد که در این ماده غذایی  ۱۵ ماده مضر استفاده می شود.

ترکیبات این ماده غذایی عبارتند از:
روغن سویا
روغن کانولا
روغن هیدروژنه
دکستروز
اسید سیتریک
سیب زمینی
نمک
گندم هیدرولیزشده
سدیم اسید پیرو فسفات
طعم دهنده گوشت گاو
پلی‌دی‌متیل‌سیلوکسان
شیر هیدرولیز شده
روغن سویا هیدروژنه
بوتیل هیدروکوینون
روغن سویا هیدروژنه

بررسی ها نشان می دهند، سالانه ۱۰۰ هزار نفر در آمریکا در اثر مصرف روغن های فاسد و تقلبی جان خود را از دست می دهند. نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی در صورت جایگزینی اسیدهای چربی ترانس با روغن های اشباع نشده و یا اشباع نشده هیدروژنه کاهش می یابد.

پلی‌دی‌متیل‌سیلوکسان یک ماده شیمیایی است که اغلب در ترکیب حالت دهنده های مو و در برخی موارد در تانک آکواریوم استفاده می شود.همچنین سیب زمینی سرخ کرده مک دونالد حاوی فرمالدئید است که به عنوان یک ماده شیمیایی سمی و سرطانزا شناخته شده است.

پزشکین : سیب زمینی سرخ شده مک دونالد حاوی ۱۵ ماده خطرناک است

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ