جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتسه نسخه گیاهی برای درمان یبوست و تقویت معده

سه نسخه گیاهی برای درمان یبوست و تقویت معده

IMG16021045

امروزه بر اثر مصرف غذاهای فست  فودی و  خشک معده دچار مشکل فراوان از جمله یبوست می شود در این جا گفته متخصصان طب سنتی درباره درمان یبوست و تقویت معده را بیان می کنیم با ما باشید با سه نسخه گیاهی برای درمان یبوست و تقویت معده .


نسخه اول برای تقویت معده

به گفته وی از راه‌های تقویت معده می‌توان به نسخه یک قاشق مرباخوری بارهنگ+ یک قاشق مرباخوری نعنا خشک+ یک لیوان آب+ نصف لیوان گلاب اشاره کرد که بهتر است این مواد یاد شده را در یک قوری ریخته در آن بسته و ده دقیقه بجوشد و بدون اینکه این جوشانده را صاف کنند با عسل یا نبات شیرین کنند و نیم ساعت قبل از غذا مصرف کنند و دم نوش آویشن و پونه کوهی را یک ساعت بعد از غذا مصرف کنند البته برای رسیدن به نتیجه بهتر است به مدت یک تا سه ماه مصرف شود.

این کارشناس طب سنتی بیان داشت: بهترین مسئله برای تقویت معده رعایت آداب صحیح غذا خوردن است یعنی مصرف آب و مایعات در حالت ناشتا، نصف شب، یک ربع قبل غذا، بین غذا و تا یک ساعت بعد غذا جداً پرهیز شود.

علوی عنوان کرد:خوب جویدن غذ مهمترین اصل در حفظ سلامت معده است همچنین بهتر است افراد برای رفع تشنگی شب‌ها آب گرم و عسل و گلاب بنوشند و بهتر است قبل از خواب این نوشیدنی را درست کنند و در صورت تشنگی در میانه شب مصرف کنند.

نسخه دوم برای تقویت معده

وی اضافه کرد: نسخه دیگری برای رفع ضعف معده وجود دارد که می‌توان از مخلوط نمک طبیعی و پودر آویشن (به نسبت ۱ به ۳) قبل و بعد از غذا و چه بهتر که روی غذا خورده شود. آویشن معده را دباغی می‌کند.

نسخه‌ای برای تقویت روده برای درمان یبوست

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: برای تقویت روده‌ها و درمان یبوست بهتر است که ۷ عدد انجیر را هر شب در یک سوم لیوان گلاب+ دو سوم لیوان آب خیسانده شود و صبح ناشتا هر روز نیم ساعت قبل از صبحانه تا سه هفته خورده شود.

پزشکین : سه نسخه گیاهی برای درمان یبوست و تقویت معده

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید