افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

سه راهکار اساسی برای پیشگیری از زکام

217ba

  • نوشیدن آب سرد در زمان ابتلا به زکام ممنوع است همچنین خواب طی روز در زمان ابتلا به زکام تا حد امکان باید کاهش یابد به ویژه خوابیدن با فاصله کم از خوردن غذا؛ چرا که باعث تشدید و طولانی شدن دوره درمان می‌شود.

محمد علی زارعیان درباره پیشگیری از زکام در حکیم ایرانی, اظهار داشت: پوشاندن سر در زمان زکام و آبریزش بینی ضروری است.
به گفته وی برای پیشگیری از بروز زکام نیز از دستورات لازم الاجراست به ویژه زمان‌هایی که حساسیت نسبت به تغییر دما افزایش می‌یابد مثل زمان خروج از حمام, استخر و سونا و مکان‌های بسیار گرم بسیار موثر است.
پرخوری از عوامل مستعدکننده فرد برای بروز زکام است
این دستیار تخصصی طب سنتی افزود: پرخوری در زمان زکام و آبریزش بینی باعث تشدید و طولانی شدن دوره درمان آن خواهد شد. همچنین پرخوری از عوامل مستعدکننده فرد برای بروز زکام است.
در زمان ابتلا به زکام از طاق باز خوابیدن بپرهیزید
زارعیان ادامه داد: در زمان ابتلا به زکام از طاق باز خوابیدن بپرهیزید؛ چرا که امکان بروز بیماری‌های ریوی به دنبال زکام را افزایش می‌دهد. ترجیحاً به گونه‌ای بخوابید که سرتان در راستای بدن قرار گیرد و به گونه‌ای روی پهلوها بخوابید که سوراخ‌های بینی رو به زمین باشند.
نوشیدن آب سرد در زمان ابتلا به زکام ممنوع است
وی اضافه کرد: نوشیدن آب سرد در زمان ابتلا به زکام ممنوع است همچنین خواب طی روز در زمان ابتلا به زکام تا حد امکان باید کاهش یابد به ویژه خوابیدن با فاصله کم از خوردن غذا؛ چرا که باعث تشدید و طولانی شدن دوره درمان می‌شود.

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *