جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتسه دلیل قانع کننده برای نوشیدن آب زیاد در فصل گرما

سه دلیل قانع کننده برای نوشیدن آب زیاد در فصل گرما

 

جای تعجب نیست که باید مصرف آب آشامیدنی در تابستان را افزایش دهیم، زیرا نور خورشید در فصل تابستان می‌تواند اثرات مضری داشته باشد که نوشیدن آب آشامیدنی به خصوص در این بازه زمانی از خشک شدن و پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند.

جلوگیری از آفتاب سوختگی
در فصل تابستان بیشتر افراد به خصوص خانم‌ها برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از کرم‌های ضد آفتاب استفاده می‌کنند، اما گاهی اوقات این روش پاسخگو نیست که پزشکان توصیه می‌کنند، آب آشامیدنی را به میزان فراوان مصرف کنید تا از این اتفاق پیشگیری شود.

درمان سردرد
گرما و آفتاب تابستان ممکن است برای بسیاری از افراد ناراحتی‌هایی از قبیل سردرد ایجاد کند، به همین خاطر توصیه می‌شود که برای جلوگیری از خستگی و سردرد‌های تابستانه همیشه یک بطری آب به همراه خود داشته باشید و با هیدراته کردن هورمون‌های بدن خود از این کار جلوگیری کنید.

درخشندگی پوست
مصرف آب آشامیدنی در فصل تابستان بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد آکنه، قرمزی پوست و لکه است، بدون مصرف آب کافی، پوست کدر به نظر می‌رسد و چین و چروک و منافذ پوست برجسته  می‌شود که لطافت پوست کاهش پیدا می‌کند و آب، منافذ و شیار‌ها را پر می‌کند که شادابی و سلامت را به پوست برمی‌گرداند

 

منبع : الو دکتر

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ