جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتاگر سرطان سینه ( پستان ) دارید ورزش یوگا کار کنید

4

 

  • در این مطالعه محققان انجمن انکولوژی آمریکا به طور اتفاقی ۴۰۰ بیمار سرطانی را به دو گروه تقسیم کردند. بسیاری از آنها به علت سرطان پستان تحت شیمی درمانی بودند.

کارشناسان اخیرا در نشست انجمن بین المللی یوگا اعلام کردند ، شرکت کردن در کلاس های ورزشی یوگا تاثیر چشمگیری در کاهش عوارض و بهبود کیفیت زندگی مبتلایان به سرطان سینه دارد.

پژوهشگران دانشگاه پزشکی دوک اخیرا با بررسی تعدادی بیمار مبتلا به سرطان سینه متوجه شدند : شرکت در کلاس های ورزشی یوگا پس از مدت هشت هفته باعث کاهش احساس گرگرفتگی ، خستگی ، درد مفاصل و اختلال خواب در این بیماران می شود و از سوی دیگر با افزایش توان این بیماران در مواجهه با استرس ها ، کیفیت زندگی آنان نیز بهبود می یابد.
نتایج این تحقیقات نشان می دهد : بازماندگان سرطانی که به انجام فعالیت‌های بدنی و ورزش می‌پردازند به دلیل اینکه خواب بهتری خواهند داشت پرانرژی‌تر بوده و قادرند این‌گونه با سرطان مبارزه کنند.

پزشکان و انکولوژیست‌‌ها اغلب به بیماران توصیه کنند که درمان‌های کامل سرطان زمانی پاسخ‌ مثبت خواهند داشت که همراه با فعالیت بدنی باشد.

در این مطالعه محققان انجمن انکولوژی آمریکا به طور اتفاقی ۴۰۰ بیمار سرطانی را به دو گروه تقسیم کردند. بسیاری از آنها به علت سرطان پستان تحت شیمی درمانی بودند.

اما یک گروه در کنار این درمان تمرینات بدنی و از جمله یوگا یعنی نگهداری بدن در وضعیت خاص و تنفس عمیق را به مدت ۲ بار در هفته به مدت ۱ ماه انجام دادند.

نتایج نشان داد کسانی که به انجام تمرینات یوگا پرداخته‌ بودند خواب بهتری داشته و کیفیت خواب آنها با استفاده از یک جدول تا ۲۲ درصد افزایش داشت. این میزان نزدیک ۲ بار بیشتر از کسانی که ورزش نکرده بودند بهبود داشت.

تمرینات یوگا علاوه بر این میزان خستگی را حتی تا نصف کاهش می‌دهد و این به افزایش کیفیت زندگی منجر می‌شود.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید