افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

ساخت نوعی مولکول که می تواند ۵ باکتری مقاوم به دارو را از بین ببرد

مبارزه با ابرمیکروب های مقاوم به آنتی بیوتیک با یک پلیمر مصنوعی

به گزارش پزشکین به نقل از ایرنا؛ روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی نیواطلس، این پلیمر مصنوعی که با همکاری محققان موسسه بیو مهندسی و نانوفناوری سازمان علوم، فناوری و تحقیقات در سنگاپور و مرکز تحقیقات IBM ساخته شده، غیرسمی است و می تواند به کلاس های درمانی کاملا جدیدی برای پرداختن به مشکل ابرمیکروب های (سوپرباگ ها) مقاوم به آنتی بیوتیک منجر شود.
این مولکول های مصنوعی ‘پلی کربنات های گانادیوم’ نامیده می شوند و مشخص شده است که برای سلول های انسانی غیرسمی هستند و در بدن تجزیه می شوند.
اساسا این پلیمر مصنوعی با بار مثبت وارد بدن زنده می شود و با جذب غشای میکروبی مرتبط با بار منفی بطور خاص به برخی سلول های باکتری می چسبد.
این پلیمر زمانی که به باکتری می چسبد از غشای سلول عبور می کند و باعث سخت شدن پروتیین ها و دی.ان.ای در سلول می شود و باکتری را از بین می برد.
در آزمایش های انجام شده روی موش ها مشخص شد که این مولکول با موفقیت پنج ابرمیکروبی را که به طور رایج در بیمارستان های سراسر جهان یافت می شوند، با موفقیت از بین می برد.
این رویه هیچ علائم قابل توجهی از سمیت در بدن موش ها نشان نداد؛ زمانی که این پلیمر کار از بین بردن باکتری را به اتمام می رساند بعد از سه روز بطور طبیعی در بدن تجزیه می شود و باقی نمی ماند.
این عامل ضد میکروبی امید زیادی را برای درمان و پیشگیری از عفونت های سیستمیک مقاوم به چند دارو ایجاد کرده است.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *