جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتزایمان زودرس رابطه مستقیم با قد مادران دارد

زایمان زودرس رابطه مستقیم با قد مادران دارد

72568_381

 

دانستنی هایی درباره دستاورد جدید متخصصان زنان درباره این که زایمان زودرس رابطه مستقیم با قد مادران دارد توضیحات کامل درباره این علت زایمان زودرس را در ادامه مطلب شرح می دهیم .

گروهی از پزشکان سوئدی – نیوزیلندی در این بررسی مشترک دریافتند احتمال آنکه مادران کوتاه قد نوزادانی نارس به دنیا آورند نسبت به مادران بلند قد بیشتر است.

در این بررسی آمده است شانس آنکه وضع حمل مادر باردار پیش از موقع رخ دهد با کاهش قد افزایش می‌یابد. درمورد مادرانی با قد ۱۵۵ سانتیمتر، احتمال آنکه وضع حمل زودهنگام اتفاق افتاد ۹.۴ درصد است حال اینکه این رقم در مادران بلند قد که حداقل ۱۷۹ سانتی‌متر هستند ۴.۷ درصد است.

در این بررسی اطلاعات مربوط به ۱۹۲ هزار زن سوئدی بالای ۱۸ سال در فاصله سال‌های ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۹ جمع‌آوری شد و مورد مطالعه قرار گرفت.

تولد زودهنگام عامل اصلی مرگ و میر نوزادان در سراسر جهان بوده و با بروز مشکلات جدی سلامتی در دوره‌های زمانی کوتاه و بلند مدت همراه است. طبق آمار در سال ۲۰۱۴ در نیوزیلند ۷.۴ درصد از نوزادان نارس به دنیا آمده‌اند.

دکتر «جوز دریک» نویسنده این مطالعه گفت: محققان دقیقا نمی‌دانند چه رابطه‌ای بین قد مادر و تولد نوزادان نارس وجود دارد. هرچند شواهد حاکی از آن است که احتمالا بدن مادران کوتاه قد فضای کافی برای رشد جنین ندارد و موجب می‌شود وضع حمل زودهنگام رخ دهد.

پزشکین : زایمان زودرس رابطه مستقیم با قد مادران دارد

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید