جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتریسک خطر ابتلا به افسردگی در بیماران قلبی عروقی

افسردگی بیماران قلبی عروقی را تهدید می کند

به گزارش پزشکین به نقل از ایرنا؛ روز یکشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری مدیکال ساینس آمریکا ، بر اساس تحقیقات منتشر شده در انجمن قلب آمریکا افسردگی، حتی زمانی که تشخیص داده نشود، اثرات منفی بی شماری بر بیماران قلبی عروقی و مبتلا به سکته مغزی دارد.بر اساس آمار حدود یک پنجم مبتلایان به بیماری های قلبی عروقی از افسردگی رنج می برند.
مراقبت های بهداشتی ضعیف، بی توجهی به مصرف دارو،‌ عدم تمایل به مراجعه به پزشک، رعایت نکردن رژیم غذایی سالم و تحرک بدنی، نیاز شدید به مراقبت های بهداشتی و افزایش هزینه ها از جمله مهمترین اثرات افسردگی در این بیماران هستند.
محققان در این مطالعه بیماران قلبی عروقی را به دو گروه تقسیم بندی کردند که در یک گروه افسردگی تشخیص داده شده بود. سپس گروهی که در آنان افسردگی تشخیص داده نشده بود را به دو گروه کم خطر و پرخطر از نظر افسردگی تقسیم بندی کردند و دریافتند هزینه مراقبت های بهداشتی و درمانی افراد پرخطر بیشتر است.
بر اساس نتایج این تحقیق، افراد پرخطر دو برابر بیشتر از افراد کم خطر در بیمارستان بستری می شوند و مراقبت های اورژانسی دریافت می کنند. همچنین کیفیت زندگی افراد پرخطر به طور قابل توجهی بدتر است.
این مطالعه نشان می دهد توجه به سلامت روح وروان بیماران قلبی عروقی و مبتلا به سکته مغزی از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند روند درمان را بهبود بخشد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید