افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

رژیم ۳ روزه که ۴.۵ کیلو کم می کند!

اکثراً به اشتباه رژیم کلینیک کلوند نامیده می شد. رژیم سه روزه طرحی تنظیم شده است که باید سه روز دقیقاً از آن پیروی کرد.چهار تا پنج روز رژیم غذایی معمول خود را پیش بگیرید و مجدداً رژیم سه روزه را دنبال کنید.

laghari-pezeshkin

قبلا برای شما عزیزان رژیم های غذایی کوتاه مدت معرفی کرده بودیم اما این رژیم یک رژیم پرطرفدار است .این نوع از رژیم غذایی بر می گردد به سال ۱۹۸۵ .این نوع رژیم بسرعت فراگیر شد،برای کاهش وزن سریع تر،ساده بودن،کاهش کلسترول و افزایش انرژی.به هر حال هیچ کتابی که با دلیل و مدرک علم واسرار واکنش های متابولیکی را بازگو کند،وجود ندارد.

اکثراً به اشتباه رژیم کلینیک کلوند نامیده می شد.رژیم سه روزه طرحی تنظیم شده است که باید سه روز دقیقاً از آن پیروی کرد.چهار تا پنج روز رژیم غذایی معمول خود را پیش بگیرید و مجدداً رژیم سه روزه را دنبال کنید.

جدید ترین رژیم های غذایی:

هر روزه رژیم های غذایی و متدهای مختلف کاهش وزن مختلفی فریبکارانه ترویج می یابند.برای نمونه:

رژیم سوپ کلم

رژیم ۳ روزه

رژیم atkins

رژیم سواحل جنوب …

به افرادی که از رژیم ۳ روزه تبعیت می کنند قول می دهیم که حدود ۴.۵ کیلوگرم (۱۰ پوند) کاهش وزن طی این ۳روز داشته باشند. گرچه در واقع بیشتر این کاهش وزن بسبب از دست دادن مایعات است،نه سوختن چربی های نا مطلوب بدن.برای رسیدن به کاهش وزن پیشنهاد شده، ورزش در این متد ذکر نشده است.

آنچه میتوانید بخورید:
رژیم ۳ روزه،برنامه غذایی فوق العاده خاصی است که باید دقیقاً اجرا شود.قسمت هایی که باید خورده شوند دقیقاً تعیین شده اند و به افرادی که تحت این رژیم غذایی قرار دارند هشدار داده می شود که بیش از غذاهای تعیین شده،چیزی نخورند،در غیر این صورت کاهش ۱۰ پوندی در وزن خود نخواهند داشت.

بعلاوه افرادی که تحت این رژیم غذایی اند نباید کمتر از آنچه در برنامه ی غذاییشان است مصرف کنند حتی اگر احساس گرسنگی نمی کنند.

در جزئیات این رژیم هیچ گونه ورزشی ذکر و یا توصیه نشده است.

برنامه ی غذایی رژیم ۳ روزه:

روز اوّل

صبحانه

قهوه ی سیاه یا چای به همراه ۱ یا ۲ عدد شیرینی کوچک

یک دوم گرپ فروت یا آب آن

۱ تکه نان تست (برشته) و ۱ قاشق سوپ خوری کره ی بادام زمینی

ناهار

نیمی از یک تن ماهی

۱ تکه نان برشته

قهوه ی سیاه یا چای به همراه ۱ یا ۲ عدد شیرینی کوچک

شام

حدوداً ۹۰ گرم گوشت قرمز یا سفید

۱ فنجان لوبیا

۱ فنجان هویج

۱ عدد سیب

۱ فنجان بستنی وانیلی

روز دوّم

صبحانه

قهوه ی سیاه یا چای به همراه ۱ یا ۲ عدد شیرینی کوچک

۱ عدد تخم مرغ

نیمی از یک موز

۱ تکه نان برشته

ناهار

۱ قالب پنیر خانگی یا ۱ عدد تن ماهی

۸ عدد کلوچه

شام

۲ ورق کالباس گوشت

۱ فنجان بروکلی یا کلم

نصف فنجان هویج

نصف ۱ عدد موز

نصف فنجان بستنی وانیلی

روز سوّم

صبحانه

قهوه ی سیاه یا چای به همراه ۱ یا ۲ عدد شیرینی کوچک

۵ عدد کلوچه

حدود ۳۰ گرم پنیر خانگی

۱ عدد سیب

ناهار

قهوه ی سیاه یا چای به همراه ۱ یا ۲ عدد شیرینی کوچک

۱ عدد تخم مرغ آب پز

۱ تکه نان برشته

شام

۱ عدد تن ماهی

۱ فنجان هویج

۱ فنجان گل کلم

۱ فنجان خربزه یا هندوانه

نصف فنجان بستنی وانیلی

بعلاوه ی این رژیم سخت،فرد تحت این رژیم روزانه موظف به نوشیدن ۴ فنجان آب یا نوشیدنی فاقد از کالری است.

مکانیسم این رژیم غذایی

در کنار نیروی معمول و جادویی،گمان می شود ترکیب غذایی موجود در این برنامه واکنش های متابولیک را ایجاد کرده و سبب افزایش سوختن چربی ها می شود.

بدون یک مؤلف یا کتاب،هیچ مدرک یا توضیحی در مورد چگونگی رژیم ۳ روزه که چربی ها را می سوزاند،انرژی را افزایش می دهد،بدن را پاک می کند یا کلسترول را کاهش می دهد،وجود ندارد.

همان طوری که از نام این رژیم پیداست،تنها ۳ روز به طول می انجامد.اگرچه می توان آن را به دفعات و با فواصل ۴-۵ روزه تکرار کرد.هدف از فواصل موجود در این رژیم بازگشت به برنامه ی غذایی عادی جهت پیش گیری از کاهش متابولیسم بدن،جمع شدن مجدد چربی ها و احساس گرسنگی است.

متخصصان چه می گویند :

رژیم غذایی ۳ روزه ارتباطی به کلینیک معتبر کلولند (Cleveland Clinic) ندارد.چیزی به عنوان رژیم غذایی Cleveland Clinic وجود ندارد.

Cindy Moore(رئیس بخش تغذیه درمانی Cleveland Clinic) می گوید :

تنها عامل مؤثر در کاهش وزن دریافت کالری کمتر است،نه ترکیب غذایی و واکنش های متابولیک.پیروی از این رژیم غذایی در حالی که انرژی دریافتی بدن در روز کمتر از ۱۰۰۰ کالری باشد موضوعی است که مور از آن ابراز نگرانی می کند.از آنجایی که این برنامه غذایی روزانه ۱۰۰۰ کالری به بدن می رساند باعث کاهش متابولیسم بدن شده و قطع رژیم،سبب افزایش وزن با سرعتی بیش از قبل می شود.

مور هم چنین می افزاید: این رژیم سیکل معیوبی در بدن ایجاد می کند که باعث می شود به دنبال ۳ روز گرسنگی کشیدن با اشتهای بیشتری در روز های آینده مواجه شوید.این رژیم بسیار یکنواخت بوده و باعث می شود فرد در پایان این ۳ روز با خوشنودی به برنامه ی غذایی سابق خود بازگردد.بدون اینکه مشکل اضافه وزن او بر طرف شده باشد.

به بیان دیگر این رژیم ۳ روزه برای تغییر عادات غذایی و سبک زندگی سالم تر (که پایه و اساس کنترل وزن هستند) مفید نیست.دلیل کاهش وزن دراین رژیم، کمبود کربوهیدرات است که باعث از دست دادن آب بدن می شود.با بازگشت فرد به رژیم با مقدار عادی کربوهیدرات،آب بدن نیز بازگشته و مجدداً دچار افزایش وزن می شود.

رژیم غذایی بجای تغییر سبک زندگی!!
متخصصان نگران این موضوع هستند که وقتی فرد نتواند طبق رژیم غذایی مورد نظر عمل کند خود را مقصر می داند و احساس شکست می کند.

مور می گوید: رژیم های غذایی در هر دوره ی زمانی قابل تحمل نیستند و همین مسئله باعث می شود که بسیاری از مردم این رژیم ها را بی فایده دانسته و از آنها دست بکشند و یا به درستی به آن عمل نکنند.

کاهش وزن با رژیم ۳ روزه ممکن می باشد و تنها دلیل آن نیز کاهش دریافت کالری است.رژیم گرفتن و بازگشت مجدد به برنامه ی غذایی عادی روش مطلوبی برای کنترل وزن نمی باشد،بلکه بهتر است سبک زندگی خود را سالم تر کنیم.

در پایان:

اگر در جستجوی وزن متعادل هستید،کالری دریافتی روزانه ی خود را کنترل کنید،ورزش کنید و از یک برنامه ی غذایی متنوع و سالم پیروی کنید.

برای کاهش وزن فقط پیروی از یک رژیم غذایی کوتاه مدت،بدون ایجاد تغییر در عادات غذایی کافی نیست.

30 نظر

  1. سلام . اسم مهدی خردمند رو در گوگل سرچ کنید .بهتون کمک میکنه . توضیح نمیدم چی و کی هست . خودتون برید ببینید . ?

 1. با عرص سلام به دکتر اقای دکتر من این رزیم را انجام دادم ولی کم نکردم و من میتوانم غذا نخورم وزیاد میل به غذا ندارم وگرسنه نمی شوم اگر اب درمانی هم به اسانی انجام می دهم ولی وزنم زیاد است وازاینکه وزنم زیاد است ازارم می دهد من ۴۵ ساله ۱۶۰ قدم و وزنم ۸۶ است اقای دکتر کمکم کنید راستی من نه چربی وقندی ندارم وزیاد شیرینی وکیک نمی خورم و بگویم دوست ندارم خیلی ممنون شما می شود جواب را سرعتر بفرستید

  1. سلام پیشنهاد بنده اینه: صبح و شب میوه و سالاد و مغزجات بخورید. ناهار غذای معمولتونو میل کنید. موفق و خوش باشید

 2. این اشتباه این پ رزیم غذایی هست ک شام این همه بخورن بعدش هیچ تحرکی بدن نداره ک….
  بعدشم ناهار کلوچه .ن ن ن ن ن

 3. با سلام من چاق نيستم فقط از نظر خودم سه كيلو اضافه وزن دارم من صبحانه يك كف دست نان بربري و دو عدد گردو و يك سوم قوطي كبريت پنير مي خورم و روزي يك تكه شكلات با ده يا بيشتر چاي و ناهار هم يك پياله كوچك عدسي و شام هم يك ليوان شير و شش عدد بيسكوييت ساقه طلايي و روزي يك فنجان قهوه كم شيرين و يك ليوان كافي ميكس ولي وزنم دارد زياد ميشه در ضمن پنجاه سال هم سن دارم ولي تحركم معمولي است ميخواستم يك رژيم بگيرم كه سه كيلو رو كم كنم و سايزم هم كم بشه لطفا من رو راهنمايي كنيد .با تشكر

 4. با سلام من چاق نيستم فقط از نظر خودم سه كيلو اضافه وزن دارم من صبحانه يك كف دست نان بربري و دو عدد گردو و يك سوم قوطي كبريت پنير مي خورم و روزي يك تكه شكلات با ده يا بيشتر چاي و ناهار هم يك پياله كوچك عدسي و شام هم يك ليوان شير و شش عدد بيسكوييت ساقه طلايي و روزي يك فنجان قهوه كم شيرين و يك ليوان كافي ميكس ولي وزنم دارد زياد ميشه در ضمن پنجاه سال هم سن دارم ولي تحركم معمولي است ميخواستم يك رژيم بگيرم كه سه كيلو رو كم كنم و سايزم هم كم بشه لطفا من رو راهنمايي كنيد .با تشكردر ضمن قد ١٦٠و وزن ٥٦

 5. عاقا من میخام چاااااق بشمممم. راه حل بدید بگین چه میخورید که چاق شدید؟ توروخداااااااا. قدم۱۶۳وزنم۴۴ونیم

  1. بزار بگم بهت:
   من خودم وقتی رژیم میگیرم و بعد دو روز میرم رو وزنه و میبینم بعد این رژیم سختی که گرفتم هیچ چی کم نکردم، بدتر لج میکنم و میرم اول از همه چیزی که جلوم داره مانور میده رو میخورم.خوب این یکیش.

   دوم اینکه بعد از اینکه که قشنگ و مفصل غذا خوردم بلافاصله بعدش میرم و یه چیز شیرین مث شیرینی بیسکوییت کیک و شیر یا …….اینم دومیش

   سوم اینکه شام هم قششششششنگ میخورم ((درحد پلو با مرغ و مخلفات و سرخ کردنی و ترشی و…))

   فرداش هم میرم میبینم اااااااا ۲ کیلو اومد روش. ولی بعد دو روز رژیم سریع و بلافاصله وزنم برمیگرده.
   این بود حکایت بدن کج قلق ما…..
   حالا یاد گرفتی!!!!!

 6. سلام این برنامه های غذایی که پیشنهاد کردین در یک وعده همه روباید خورد یا نه باید انتخاب کنیم ممنون

 7. سلام،وقت به خیر، در رژیم سه روزه دکتر کرمانی به جای کره بادام زمینی میشود از کره گیاهی استفاده کرد؟ من نتونستم کره بادام زمینی پیدا کنم.

 8. اگر باید همه این مواد رو خورد که اصلا رژیم سختی نیست و برعکس بنظرم خیلی زیاده!!!
  مگر اینکه یکی از اون موادی رو که گفتید استفاده بشه.
  لطفا پاسخ بدید خیلی مهمه.

 9. با سلام 
  من۹۱ کیلو وزنمه و۱۵۸ قدم به نظرتون رژیم ۳ روزه میتونه کمکی به من بکنه
  و اینکه کلوچه از چه نوعی! لطفا پاسخ بدید خیلی مهمه

 10. واقعا رژیم عجیبیه.من اصلا انقدر نمیخورم.
  شام اونم اینهمه!!!حتما اضافه میکنم.جرات 
  ندارم امتحانش کنم. و اگه هم کسی تو ۳
  روز ۵ کیلو کم کنه قطعا آب و ماهیچه از
   دست میده.

  1. با سلام
   دوستانی که راحت چاق میشوند باید آزمایش بدن شاید مشکل تیروئید یا جذب ویتامین D دارند.
   من مثل برخی دوستان ابتدا خیلی راحت وزن کم میکردم هفته ای ۱ کیلو
   دوماه اخیر این امر صورت نگرفت مشخص شد بدنم ویتامین D را جذب نمیکند.
   دوستان با ازمایش اول بررسی کنید ببینید مشکلی مثل پرکاری تیروئید و یا ………. نداشته باشید.

 11. اخ آخ آخ از لاغرشدن نگید که دارم حالم بد میشه از بس پیگیر این برنامه ها بودم و امان کم کاری تیروئید که تمام زحماتم را حدر داد و من هنوز ۱۵ کیلو اضافه وزن دارم . دیگه کلافه شدم . ایروز که کلا همه را ریختم دور و با تمام وجودم سر خودم فریاد زدم که چرا لاغر نمیشم . الان دیگه درقیدو بندش نیستم و بهش توجه ندارم . گوربابای لاغری . دیگه خسته شدم …………..

  1. سلام . بهتون پیشنهاد میکنم اسم ( مهدی خردمند ) رو در گوگل سرچ کنید و در موردش بخونید .مطمئن باشید به خواستتون میرسید

   لاغری برای همیشه با مهدی خردمند ….

 12. سلام دوستان اگه میخواییم لاغر بید فقط فقط رژیم پروتئین بگیرید من یک ماها کیلو کم کردم بعدشم ول کردم و حسابی میخورم ولی اصلا بر نگفتم و هنوز وزنم داره میاد پایین

 13. من این رژیم رو گرفتم و خیلی دقیق عمل نکردم ولی واقعا نزدیک ۲ کیلو کم کردم و انگار پف بدن میخوابه با این رژیم

 14. با سلام
  عزیزان من کارشناس تغذیه هستم.
  دوستان چرا به تمام مطلب دقت نمی فرمایید، پایین خود این رژیم نوشته شده که تغذیه درمانگر این رژیم رو رد کرده، دلایلش رو هم آورده.
  اگر فقط یکم اطلاعات تغذیه ای داشته باشید متوجه این می شوید که این رژیم اصلا علمی و اصولی نیست و اصلا از موادی که اصالتا چاق کننده هستند استفاده شده مثل بستنی، کلوچه، تن ماهی، کالباس و شیرینی و … البته اگه پیش یه متخصص تغذیه کاربلد برید همه ی این مواردو کاملا حذف نمیکنه ولی گذاشتن این مواد در برنامه رژیم لاغری اساسا خنده داره.
  بعد هم اگر کمی دقت بفرمایید رژیم ترجمه شده ی رژیم خارجی هست و خیلی با فرهنگ غذایی ما همخوانی نداره و احتمال خیلی زیاد هم کلوچه ترجمه شده ی خوراکی دیگریست مثلا این کوکی های کوچک که هرکدام به اندازه نصف یک گردو هست منظور است نه کلوچه های بزرگ مثلا نوشین یا نادری ما نیست.
  این را هم بدانید که درست غذا خوردن و اصلاح عادت غذایی مهم است و نه فقط کم خوردن چرا که خیلی کم خوردن هم مثل یک عزیزی که در اینجا فرمودند خودش مشکل زاست و میتواند با کاهش متابولیسم باعث چاقی بیشتر نیز بشود.
  در پایان عرض کنم سر خود رژیم نگیرید و برای بدن عزیزتان ارزش قایل باشید و به متخصص و کارشناس این امر مراجعه بفرمایید.
  الهی همیشه سلامت و خوش اندام باشید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *