جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاترژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن

he2765

اگر دوست دارید کاهش ورزن داشته باشید حتما طبق یک رژیم خوب جلو بروید و ورزش را فراموش نکنید در ادامه یک رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن را برای شما شرح خواهیم داد.

 

رژیم غذایی حاوی کربوهیدرات فراوان و کم چرب ، به کاهش وزن کمک و از مشکلات روحی جلوگیری می کند.محققان علوم پزشکی استرالیا اعلام کردند : این رژیم ، از افسردگی افراد نیز جلوگیری می کند و از رژیم کم کربوهیدرات ولی سرشار از گوشت و لبنیات بهتر است.

محققان ۱۰۶ فرد چاق یا دارای اضافه وزن رابه مدت یک سال بررسی کردند به یک گروه غذای سرشار از کربوهیدرات مانند نان و برنج و به گروه دیگر غذای کم کربوهیدرات و حاوی گوشت و لبنیات بیشتر دادند.

محققان دریافتند افراد تحت رژیم به طور متوسط ۱۳ و ۷ دهم کیلوگرم در یک سال وزن کم کردند و هیچ تفاوتی از این نظر بین دو گروه مشاهده نشد.

ولی کسانی که رژیم سرشار از کربوهیدرات داشتند و چربی کمی می خوردند کمتر عصبی می شدند ، خشونت در آنان کمتر بود ، افسردگی کمتری داشتند و از نظر روانی ، بهتر رفتار می کردند.

به گفته محققان، هر دو گروه از نظر روانی بعد از ۸ هفته تقریبا یکسان بودند ولی بعد از یک سال ، گروهی که رژیم پرکربوهیدرات و کم چربی داشتند ، شرایط و تعادل روانی بهتری داشتند.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید