افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

روش طبیعی از بین بردن موهای زاید

ماسک رازیانه

برای اینکار کافی است که ابتدا یک قاشق غذاخوری لانولین را که از عطاری تهیه کرده اید روی حرارت گذاشته و کمی صبر کنید تا لانولین نرم  شود.

حالا ۱۰۰ گرم عرق رازیانه را به آن اضافه کنید و به هم بزنید. هم زدن را تا جایی ادامه دهید تا رازیانه جذب لانولین شودو به رنگ سفید دراید.

در این مرحله می توانید این ماسک را روی پوست شسته شده و تمیز قرار دهید و یکساعت صبر کنید و بعد آن را با تکه ای پنبه از روی پوست پاک کنید.مراقب باشید این ترکیب وارد چشم نشود.

برای نتیجه بهتر می توانید ۳ بار در هفته اینکار را انجام دهید.

این کرم، علاوه بر اینکه موهای زائد را سست می کند، موجب شفاف شدن پوست و از بین بردن لک های پوست هم می شود.

artic

ترکیب زردچوبه با آب یا شیر

مقداری زردچوبه را به نسبت ۱ به ۲ با آب یا شیر مخلوط کرده و آن را روی حرارت به هم بزنید تا به صورت خمیری نرم آماده شود. اجازه دهید این خمیر سرد شود و بعد از آن استفاده کنید.اضافه کردن کمی نمک یا شکر و ۱ قاشق غذاخوری آرد،این خمیر را کامل می کند.در صورت تمایل می توانید از آن در یخچال هم نگه داری کنید.

این خمیر را با خیالی آسوده میتوانید برای پوست صورت هم استفاده کنید.شیر موجود در این خمیر موجب روشنی و لطافت پوست هم می شود.

در ضمن این خمیر علاوه بر سست کردن و رفع موهای زائد، موجب پاکسازی پوست نیز خواهد شد.

برای استفاده از این ترکیب، ابتدا پوست را تمیز کنید و روی محل مورد نظر مقداری آرد ذرت بپاشید.حالا لایه ای نازک از خمیری را که تهیه کرده اید، در جهت رویش موها بر روی پوست بمالید و روی آن را با پارچه ای تمیز بپوشانید و یک ربع صبر کنید تا خمیر جذب پوست شود.بعد محل را با آب گرم بشویید

برای کسب نتیجه مطلوب، هفته ای ۲ بار اینکار را انجام دهید.

در هند از این خمیر برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *