افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

رفع بوی بد دهان

بوی بد دهان تعاملات اجتماعی ما را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین همیشه باید مراقب دهان و دندانهایمان باشیم و مطمئن شویم که دهانمان بوی خوبی می دهد. در اینجا چند روش خانگی برای کنترل بوی دهان به شما یاد می دهیم.

oo

مسواک زدن
بهترین راه برای از بین بردن بوی بد دهان این است که بعد از صرف هر وعده غذایی مسواک بزنید . اینکار باعث می شود باکتری هایی که منجر به ایجاد بوی بد دهان می شوند به دهان شما راه پیدا نکنند و مانده های غذا که لابه لای دندانهایتان گیر کرده اند از دهان شما خارج شوند.

آب نمک
۲ قاشق غذاخوری نمک را با یک لیوان آب مخلوط کنید . حداقل دوبار در روز این مخلوط را غرغره کنید تا باکتریهای دهان شما که باعث بدبو شدن دهانتان می شوند ، کشته شوند.

آبلیمو
آب یک لیمو را بگیرید و آن را با یک لیوان مخلوط کنید. این مخلوط را هم مانند آب نمک روزی دوبار غرغره کنید. ترکیبات ضد باکتری موجود در لیمو شما را از شر باکتریها خلاص می کنند و باعث می شوند دهان شما بوی خوب لیمو بدهد.

برگ نعنا
یکی از راحت ترین راه ها برای رفع بوی بد دهان جویدن برگهای نعنا است . اینکار باعث می شود بوی بد دهان موقتا” از بین برود اما باید در اولین فرصت دندانهایتان را مسواک بزنید زیرا برگ نعنا فقط بطور موقت بوی بد دهان را رفع می کند و بعد از اینکه اثر کوتاه مدت آن از بین رفت بوی بد دهان شما باز می گردد.

زینک(روی)
اگر دهان شما معمولا” بوی بد می دهد سعی کنید غذاهای سرشار از زینک(روی) مصرف کنید . زینک باکتریهای بی هوازی را کنترل می کند و شما را از بوی بد دهان خلاص می کند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *