جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاترشد بافت های استخوانی کودک با ویتامین D

images

کودکان استخوان های در حال رشد دارند و برای این که از کودکی استخوان کودک قوی شود نیاز به ویتامین دی دارد ، محققان بیان کرده اند رشد بافت های استخوانی کودک با ویتامین D و نحوه دریافت این ویتامین را با ما باشید .

 ویتامین دی برای رشد کودک نه تنها بسیار مهم است بلکه برای حفظ سلامت کلی بدن نیز ضروری است. تعداد زیادی از کودکان در این میان با کمبودهای هشداردهنده ویتامین دی روبرو هستند.

کودکان و بزرگسالانی که بخصوص در نواحی کم آفتاب زندگی می‌کنند از این کمبود بیشتر در رنجند.

ویتامین دی در حفظ تعدل کلسیم و فسفات در بدن نقش اساسی دارد و منجر به رشد استخوان‌ها و دندان‌ها می وشد. بدون این ویتامین بدن نمی‌تواند به طور مؤثر کلسیم را جذب کند و این روند در کودکان برای حف و ارتقای سلامت استخوان‌ها بسیار ضروری است.

دو راه طبیعی برای دریافت ویتامین دی کافی در کودکان وجود دارد؛ نور خورشید و مواد غذایی. تنها ۵ تا ۳۰ دقیقه قرار گرفتن در معرض نور خورشید حداقل دو بار در هفته در ساعات ۱۰ تا ۳ بعد از ظهر می‌تواند کمبودهای این ویتامین را در کودکان جربران کند. استفاده از ماهی‌های روغنی مانند ماهی آزاد و ماهی تن، بهترین منابع برای ویتامین دی است. غذاهای غنی شده از شیر، و غلات نیز برای کودکان ضروری به نظر می‌رسد.

کمبود ویتامین دی در کودکان می‌تواند منجر به نرمی استخوان شود که گاهی اوقات با ناهنجاری‌های اسکلتی همراه است. اسپاسم های عضلانی و حتی تشنج نیز در اثر کمبود این ویتامین در کودکان شایع است.

 

پزشکین : رشد بافت های استخوانی کودک با ویتامین D

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید