افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

راه شناخت افراد دروغگو

  • تحقیقاتی که در دانشگاه تگزاس صورت گرفته است نشان می دهد که می توان دروغ را با این عبارات نوشتاری پیش بینی کرد. آنها متوجه شده‌اند که دروغگوها از سه نوع عبارت بیشتر استفاده می کنند.

 

۱- افراد دروغگو از ضمایر او، ما، آنها، بیشتر از (من) استفاده می کنند.

استفاده از ضمیر من نشانه‌ی مالکیت و “م” مسئول بودن چیزی است که بر زبان می‌آورید. بنابراین افراد دروغگو خیلی کم از آن استفاده می کنند. تحقیقاتی که در دانشگاه تگزاس صورت گرفته است نشان می دهد که می توان دروغ را با این عبارات نوشتاری پیش بینی کرد. آنها متوجه شده‌اند که دروغگوها از سه نوع عبارت بیشتر استفاده می کنند.

۱ . استفاده کمتر از ضمیر (من)
۲ . استفاده کمتر از واژه های مستثنی مانند (ما یا بجز)
۳ . استفاده بیشتر از واژه های احساسی منفی (تنفر, پوچی, عصبانیت, ناراحتی)

۲- بیان کردن عباراتی مانند: اگر راستش رو بخوای یا حقیقتش

آنها از این عبارات استفاده می کنند تا شما متوجه دروغ آنها نشوید. البته که آنها دروغ می‌گویند و این عبارات تنها به منظور فریب شما در باور کردن آن‌هاست.

۳- آن‌ها جواب‌های کوتاه می دهند, منکر اشتباه خود می‌شوند و آن را توجیه می‌کنند.

اگر راجع به داستان‌هایی که فرد دروغگو گفته است سوالی بپرسید فورا حالت دفاعی به خود می‌گیرد. آنها منکر اشتباهات خود شده و گفته‌ها و عملکرد خود را توجیه می‌کنند حتی اگر شما آنها را متهم به چیزی نکرده باشید. آنها به منظور پنهان کردن حقیقت به جواب‌های کوتاه اکتفا می کنند و از خود دفاع می‌کنند چون از درون احساس گناه می‌کنند.

۴- دروغ گوها از عبارات (من همیشه یا من هرگز) استفاده می‌کنند.

این عبارات بیشتر مواقع غلط هستند. به ندرت پیش می‌آید شما کاری را همیشه و یا هیچ وقت انجام دهید. اکثر ما برای یک بار هم که شده از چهارچوب قوانین خود خارج شده‌ایم. افراد دروغگو این عبارات را به جملات خود اضافه می‌کنند تا قابل اعتمادتر به نظر برسند.

۵- افراد دروغگو مطالب را با جزئیات زیاد بیان می‌کنند.

دروغگوها باید برای دروغ‌های خود جزئیات داشته باشند تا واقعی‌تر به نظر برسد. آنها جزئیات را کاملا به خاطر می‌سپارند برای همین مچ آنها را حین دروغ گفتن بگیرید. آنها احتمالا زمان دقیق حادثه و حتی لباس‌ها را به خاطر دارند. مراقب باشید داستان‌هایی با جزئیات زیاد احتمال زیاد دروغ هستند.

 

منبع : بهداشت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *