افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

راهی برای درمان دندان قروچه کودکان

 

81-9728

دانستنی هایی در مورد علت دندان قروچه کودکان و راهی برای درمان دندان قروچه کودکان را توضیحات در ادامه مطلب.

دکتر عبدالحمید ظفرمند متخصص دندان پزشکی کودکان و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در خصوص علت بروز دندان قروچه کودکان گفت: این مشکل علل مختلفی دارد که بخشی از این علل مرتبط به دهان بوده و بخشی دیگر به دلیل مسائل مربوط به سیستم گوارشی و یا حتی سایر اندام‌های بدن است.

وی ادامه داد: قسمتی که مرتبط با داخل دهان است، ممکن است در اثر عفونت‌های دندانی یا تحت تاثیر ترمیم‌های صورت گرفته باشد که عاملی جهت ایجاد دندان قروچه در کودکان تلقی می‌شود. این دندان پزشک با بیان اینکه دندان قروچه یک عارضه طبیعی است و با یک رژیم غذایی نرم در کودکان قابل درمان است، اظهار کرد: رژیم غذایی در کودکان یک رژیم پیش ساخته است و با تغییر آن می‌توان این مشکل را بر طرف کرد اما در صورت عدم بهبود آن مراجعه به دندان پزشک و عمل به توصیه‌های گفته شده ضروری است.

به گزارش پزشکین ، ظفرمند افزود: گاهی این مشکل با یک نسخه بر طرف می‌شود اما در مواقعی ناراحتی های روحی کودک مثل تولد یک نوزاد جدید در خانواده می‌تواند زمینه ساز دندان قروچه در وجود وی باشد، این دندان پزشک ادامه داد: در کودکانی هم که در سنین مدرسه هستند گاهی به دلیل فشارهای روانی محیط مدرسه و دوستان که بیشتر به دلیل زیاد بودن تکالیف آن‌ها است دندان‌ قروچه بیشتر دیده می‌‌شود.

ظفرمند در پایان پیرامون راهکارهای بر طرف سازی دندان قروچه کودکان خاطر نشان کرد: مشکل باید به صورت ریشه‌ای بر طرف شود چرا که درمان‌های دارویی موقتی بوده و اثر چندانی ندارند و توصیه می‌شود کودک از لحاظ روانی مورد بررسی قرار گیرد به طوری که شرایط بیرونی از طریق والدین تغییر داده شود یا موانع تطابق کودک با شرایط جدید برطرف گردد.

 

پزشکین : راهی برای درمان دندان قروچه کودکان

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *