جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتراهکاری برای تنظیم برنامه خواب کودکان

download (2)

  • به یاد داشته باشد که کودکان با یکدیگر متفاوتند. ممکن است ساعت ها طول بکشد تا آن ها را بخوابانید، یا اینکه ممکن است در عرض چند دقیقه خوابشان ببرد. هرگز تسلیم نشوید!

مغز ما عاشق عادت های روزمره است. شاید اینگونه به نظرتان نرسد، اما همه دوست دارند که زمان مشخصی برای خوردن (صبحانه و نهار) و خوابیدن داشته باشند. این موضوع برای تمام افراد از جمله کودکان صادق است. این راهنما به شما آموزش می دهد که عادت خواب کودکانتان را تنظیم کنید. اما به یاد داشته باشید، لازم نیست که شما تنها از این راه ها پیروی کنید. در ادامه برای شروع، چند مورد بیان شده است.

تصمیم بگیرید که فرزندتان باید چه موقع به تخت خواب خود برود. این، در ساختن اساس عادت او تاثیرگذار است.

قبل از اینکه کودکتان به تخت خواب برود، به منظور آماده کردن او برای خوابیدن، در او آرامش ایجاد کنید. این که باید چه کاری کنید، به شما بستگی دارد. اینجا چند پیشنهاد وجود دارد: برایش قصه بگویید، با او آواز بخوانید، او را در آغوش بگیرید و ببوسید و به آرامی سرش را نوازش کنید.

پپیش از خوابیدن هر آنچه که نیاز دارد تامین کنید. اسباب بازی مورد علاقه اش را کنارش قرار دهید، لباس خواب مناسبی تنش کنید و اطمینان یابید که تشنه یا گرسنه نباشد.

به یاد داشته باشد که کودکان با یکدیگر متفاوتند. ممکن است ساعت ها طول بکشد تا آن ها را بخوابانید، یا اینکه ممکن است در عرض چند دقیقه خوابشان ببرد. هرگز تسلیم نشوید!

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید