جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتراهکاری برای کاهش درد به علت سزارین

راهکاری برای کاهش درد به علت سزارین

  • در این بررسی محققان اسپانیایی به بررسی اطلاعات ۱۸۵ مادر که بین ژانویه ۲۰۱۵ تا دسامبر ۲۰۱۶ تحت جراحی سزارین قرار گرفته بودند، پرداختند. از این مادران در ۲۴ ساعت نخست جراحی در مورد میزان درد مزمنی که در ناحیه جراحی به آن دچار بودند سوالاتی پرسیده شد.

 

نتایج مطالعه انجام گرفته در اسپانیا حاکی از آن است مادرانی که حداقل دو ماه پس از عمل سزارین و وضع حمل، نوزاد را با شیر خود تغذیه می‌کنند کمتر احتمال دارد درد مزمن در ناحیه جراحی شده را تجربه کنند.

طبق دستورالعمل فعلی سازمان جهانی بهداشت (WHO) نوزادان باید در شش ماه نخست تولد تنها از شیر مادر تغذیه کنند تا به سطح مطلوبی از رشد و وضعیت سلامتی دست پیدا کنند.

به گفته کارشناسان نتیجه این مطالعه مادران را ترغیب می‌کند تا طول مدت زمان شیردهی خود را افزایش داده و به این ترتیب از درد کمتری پس از جراحی سزارین رنج ببرند زیرا کوتاه‌تر بودن مدت زمان شیردهی با طولانی شدن مدت زمان درد مزمن ارتباط دارد.

در این بررسی محققان اسپانیایی به بررسی اطلاعات ۱۸۵ مادر که بین ژانویه ۲۰۱۵ تا دسامبر ۲۰۱۶ تحت جراحی سزارین قرار گرفته بودند، پرداختند. از این مادران در ۲۴ ساعت نخست جراحی در مورد میزان درد مزمنی که در ناحیه جراحی به آن دچار بودند سوالاتی پرسیده شد. همچنین ۷۲ ساعت پس از جراحی و ۴ ماه پس از جراحی هم مجدد سطح درد در ناحیه جراحی مورد بررسی قرار گرفت.

به نقل از مدیکال نیوز تودی، این محققان مشاهده کردند: میزان درد مزمن در میان مادرانی که برای مدت زمان کوتاه‌تری نوزادشان را با شیر تغذیه کرده بودند، بیشتر بوده‌است.

منبع : الو دکتر

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید