افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

راهکاری برای درک بهتر احساسات دیگران

  • انسان‌ها در استفاده از بسیاری از حواس برای انتقال احساسات خود بسیار مهارت دارد اما تحقیقات انجام شده در زمینه احساسات، فقط روی حالات چهره افراد متمرکز شده است.

 

بنابر بررسی‌های یکی از محققان و روانشناسان اجتماعی آمریکایی در دانشگاه ییل، مشخص شده اگر افراد در مقایسه با شنیدن و در همان حال دیدن حالات چهره دیگران، فقط روی شنیدن صدای آنها متمرکز شوند، بهتر می‌توانند احساسات شان را درک کنند.

بنابه گفته این محقق،” انسان‌ها در استفاده از بسیاری از حواس برای انتقال احساسات خود بسیار مهارت دارد اما تحقیقات انجام شده در زمینه احساسات، فقط روی حالات چهره افراد متمرکز شده است.”

محققان همیشه معتقد بوده‌اند که شنیدن صدای افراد همزمان با مشاهده حالات چهره آنها می‌تواند افکار و احساسات‌شان را به خوبی منتقل کند. اما به گفته این محقق از دانشگاه ییل، حالات چهره معمولا می‌توانند روی چهره واقعی افراد ماسک بگذارند. در حالی که مخفی کردن حالت صدا بسیار سخت‌تر است. آنچه که افراد می‌گویند و با روشی که آن را بیان می‌کنند، واضح‌ترین روش درک احساسات آنهاست.

این محقق با بررسی بیش از ۱۷۷۰ داوطلب، با صحبت کردن در مورد موضوعات مختلف در دو حالت اتاق روشن و اتاق تاریک ،پرداخت. در پایان تحقیق مشخص شد داوطلبان زمانی که در اتاق تاریک به صحبت‌های یکدیگر گوش می‌کردند، بهتر توانسته بودند، افکار و احساسات یکدیگر را درک کنند.

 

منبع : بهداشت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *