جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتراهکارهایی برای نگهداری از نان

hou117352

  • از قرار دادن و نگهداری نان در یخچال خودداری کنید. تغییر در سازگاری مولکول‌های آرد دقیقا مسئله‌ای است که باعث می‌شود نان بیات شود. این مولکول‌ها سریعا در دامنه دمایی یخچال تغییر پیدا می‌کنند

 

وقتی بحث پخت نان مطرح می‌شود، واقعا باید دیوید نورمن را یک استاد به تمام معنا دانست. او با دقت خمیرها را درست می‌کند تا انسجام خوبی داشته باشند و به کیفیت مورد نظرش برسند. از او درباره باورهای غلط شایعی که افراد درباره پخت و نگهداری نان دارند سوالاتی کردیم.
نکته اولی که دیوید به آن اشاره کرد این است که هرگز نان‌هایی را که از قبل بریده شده نخرید، چرا که به محض آنکه نانی را می‌برید و در پلاستیک می‌گذارید، در واقع از عمر آن کم می‌شود. در عوض سعی کنید تنها قسمتی از نان را ببرید که تصمیم دارید آن را همان موقع بخورید، و بعد بخشی که بیرون مانده را روی میز به حالت وارونه گذاشته یا روی تخته برش قرار دهید. این روش باعث می‌شود باقی نان بتواند نفس بکشد و از هم باز شود. او به این مسئله هم اشاره کرد که نباید قرص نان را در کیسه کاغذی قرار داد، هرچند که گفته می‌شود یکی از بهترین گزینه‌ها برای حفظ نان است.
تنها استثنائی که وجود دارد درباره نان باگت است، که الزاما یک نان روزانه بوده و باید همان روز مصرف شود. اگر می‌خواهید برای مدت طولانی‌تری از آن استفاده کنید، باید آن را در فریزر نگهداری کنید.
از قرار دادن و نگهداری نان در یخچال خودداری کنید. تغییر در سازگاری مولکول‌های آرد دقیقا مسئله‌ای است که باعث می‌شود نان بیات شود. این مولکول‌ها سریعا در دامنه دمایی یخچال تغییر پیدا می‌کنند. وقتی نان را مجددا گرم می‌کنید، در واقع دوباره مولکول‌های آرد دستخوش تغییر شده و این به معنای آن است که زودتر بیات می‌شوند.
از دیگر باورهای غلط، این است که نانی که روی اجاق گرم می‌شود در واقع برای خوردن آماده نیست. درست به مانند استیک یا ماهی بریان‌شده، نان هم به زمانی برای استراحت نیاز دارد. بگذارید نان کمی خنک شده و رطوبت از داخل به بیرون آن منتقل شود. در واقع پیش از خوردن نان باید بگذارید حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در فضای بیرون بماند

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید