جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاترابطه سردرد میگرنی با وزن افراد

رابطه سردرد میگرنی با وزن افراد

  • محققان در این بررسی با قطعیت اظهار نکردند چگونه ساختار بدن بر خطر بروز میگرن تاثیر می‌گذارد اما «پیترلین» معتقد است بافت چربی همچون اندام غدد درون ریز از قبیل تیروئید عمل می‌کند که زیاد یا کم بودن آن مشکل زاست.

 

محققان معتقدند وزن فرد ممکن است بر خطر بروز سردردهای میگرنی تاثیر بگذارد.

دکتر «بی. لی پیترلین» یکی از محققان این مطالعه از دانشکده پزشکی دانشگاه جانزهاپکینز آمریکا گفت: افراد مبتلا به میگرن و پزشکان معالج آنان باید آگاه باشند که داشتن اضافه وزن یا کمبود وزن شدید برای آنان مفید نیست و حفظ وزن مناسب می‌تواند خطر بروز میگرن را در این بیماران کاهش دهد.

محققان آمریکایی معتقدند: سبک زندگی سالم به لحاظ کنترل وزن، برخورداری از رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن ضروری است.

در این بررسی «پیترلین» و تیم تحقیقاتی‌اش به ارزیابی نتایج ۱۲ مطالعه که نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر در آن‌ها شرکت داشتند، پرداخته و دریافتند: افراد چاق ۲۷ درصد بیش از افرادی با وزن معمولی احتمال دارد دچار سردردهای میگرنی شوند. همچنین افرادی که وزن آنان کمتر از حد نرمال است ، ۱۳ درصد بیشتر احتمال دارد به میگرن دچار شوند.

همچنین اعضای این تیم تحقیقاتی در بررسی خود تایید کردند که ارتباط بین چاقی و میگرن در زنان و افراد کمتر از ۵۵ سال بیشتر است.

محققان در این بررسی با قطعیت اظهار نکردند چگونه ساختار بدن بر خطر بروز میگرن تاثیر می‌گذارد اما «پیترلین» معتقد است بافت چربی همچون اندام غدد درون ریز از قبیل تیروئید عمل می‌کند که زیاد یا کم بودن آن مشکل زاست.

تغییر در بافت چربی که با افزایش یا کاهش وزن بوجود می‌آید کارکرد و تولید چندین پروتئین‌ و هورمون‌ را دگرگون می‌سازد و فضای التهابی در بدن را تغییر می‌دهد. این شرایط می‌تواند فرد را مستعد ابتلا به میگرن کرده یا شدت آن را بیشتر کند.

منبع : سلامت نیوز

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید