افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

رابطه افزایش طول عمر بیماران کلیوی با مصرف قهوه

  • در افرادی که حداقل میزان کافئین مصرف شده بود کاهش خطر مرگ مشاهده نشده هر چند با افزایش مصرف کافئین احتمال مرگ زودهنگام ناشی از بیماری مزمن کلیوی کمتر شده است.

 

پزشکان در یک بررسی به تاثیر مصرف قهوه در افزایش طول عمر مبتلایان به بیماری مزمن کلیوی پی بردند.

پزشکان در این مطالعه دریافتند از بین بیش از ۲۳۰۰ آمریکایی مبتلا به بیماری مزمن کلیوی افرادی که از بیشترین میزان نوشیدنی‌های حاوی کافئین مصرف کرده‌اند ۲۴ درصد کمتر در معرض مرگ زودهنگام هستند.

دکتر “میگوئل بیگوته” از پرتغال گفت: البته این مطالعه تجربی نمی‌تواند تایید کند که کافئین خطر مرگ را کاهش می‌دهد بلکه تنها نشان دهنده احتمال بروز چنین تاثیر حفاظتی است. علاوه بر این، دلایلی که حاکی از تاثیر حفاظتی کافئین است مشخص نیست. همچنین در این بررسی به میزان دقیق کافئین مصرفی اشاره نشده است.

در این مطالعه پزشکان دریافتند: در افرادی که حداقل میزان کافئین مصرف شده بود کاهش خطر مرگ مشاهده نشده هر چند با افزایش مصرف کافئین احتمال مرگ زودهنگام ناشی از بیماری مزمن کلیوی کمتر شده است.

همچنین ارتباط بین مصرف کافئین و کاهش خطر مرگ زودهنگام مستقل از فاکتورهایی از قبیل سن، جنسیت، نژاد، درآمد خانوادگی، تحصیلات، سطح کراتینین، فشار خون بالا، استعمال مواد دخانی، کلسترول بالا، وزن و رژیم غذایی بوده است.

 

منبع : سلامت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *