جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتدیابت دارید گردو بخورید

گردو-6727

افراد دیابتی که دنبال تغذیه صحیح برای دیابت هستید و می خواهید دیابت خود را کنترل کنید در این جا به نتایج محققان درباره این تغذیه مناسب دیابت قرار می دهیم همراه ما باشید با دیابت دارید گردو بخورید .

پزشکان و پژوهشگران دانشگاه ییل آمریکا، تحقیقی را بر روی ۳۱ مرد و ۸۱ زن از ۲۵ تا ۷۵ ساله انجام دادند و به غذای روزانه آنها ۱۴ عدد گردو (حدود ۵۶ گرم) برای مدت شش ماه اضافه کردند که بهبود در کار رگ های خونی و کاهش کلسترول بد را که می تواند به انعقاد خون و حملات قلبی منجر شود را نشان داد.

براساس این تحقیق گردو که در اسیدهای چرب و مواد دیگری مانند فولیت و ویتامین «ای» غنی است با وجود داشتن کالری بالا، موجب افزایش وزن مصرف کنندگان نشد.

به گفته یکی از پژوهشگران طرح، افزودن گردو به غذا موجب افزایش کیفیت آن و سلامت کلی بدن و به ویژه کاردیو متابولیک خواهد شد، بدون اینکه اضافه وزن در افراد ایجاد شود زیرا گردو خاصیت سیرکنندگی دارد و به نظر می رسد کالری های دیگر را کنار می زند و برای خودش جا باز می کند.

با این حال، در جریان مطالعه معلوم شد گردو در پائین آوردن فشار خون بالا و قند، دو عامل دیگر خطر ابتلا به دیابت، موثر نیست.

 

پزشکین : دیابت دارید گردو بخورید

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید