افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

دلیل دردهای کتف و شانه چیست؟

دردهای ناحیه شانه

به گزارش پزشکین به نقل از بانوی شهر؛ شاید در وهله اول متوجه آن نشوید. وقتی خودش را نشان می دهد، که ساعت هاست پشت میز کار خود نشسته اید یا دارید لیست کارهایتان را می نویسید. یا شاید به این خاطر که همیشه کیفتان را روی شانه ی راست حمل می کنید یا تلفن را بین گوش و شانه فشار می دهید و حرف می زنید.

علتش هر چیز که باشد، دیر یا زود متوجهش خواهید شد : شانه هایتان منقبض است، گردنتان درد می کند و حس می کنید که عضلاتتان کوتاه شده اند.

چرا؟

گردن و قسمت بالایی شانه ها تنش زیادی را متحمل می شوند. مدت زمانی که با سر جلو آمده و شانه های منقبض سپری می کنیم میزان استرس را روی بافت نرم و مفصل ها افزایش می دهد.

به زبان دیگر، تمام روز پشت کامپیوتر نشستن، با گردن و سر در یک حالت ثابت، ما را با شانه های گرفته و دردناک و منقبض باقی می گذارد.

شغل های بی تحرک و نشسته ی ما تنها مشکل نیستند؛ استرس مشکل را تقویت می کند. آدم ها وقتی مقدار زیادی استرس متحمل می شوند، قفسه سینه شان را به پایین متمایل می کنند، که این باعث می شود فشار بیشتری به شانه ها و کتف بیاید و آن ها را به سمت پایین بکشد.

باید به خاطر داشته باشید که شانه یک مفصل تنها نیست، ساختاری پیچیده است. قسمتی است از گردن، کتف و ستون فقرات

یک درس کوتاه آناتومی : شانه مجموعه ی پیچیده ای است از استخوان بازو، ترقوه، قسمتی از قفسه سینه که به ستون فقرات متصل است و شاید از همه مهمتر استخوان کتف. حسن این همه پیچیدگی محدوده ی حرکتی بسیار زیادی است که در قسمت شانه داریم، اما عیب آن این است که همه ی این محدوده برای ایستایی وابسته به رباط ها و عضله ها هستند.( بر خلاف ساختار گلوله و حفره شکل که مثلا در استخوان باسن داریم.)

بیشتر بخوانید:  روغن های طبیعی که برای مو مفید هستند را بشناسید

وقتی این عضلات بیش از اندازه مورد استفاده قرار می گیرند، ما می مانیم و محدودیت حرکت و گرفتگی های عضلانی

همه ی چهار مفصل شانه ای ما باید درست و دقیق کار کنند تا ما بتوانیم کلیه حرکات را بدون درد تجربه کنیم.

بهترین راه برای برطرف کردن درد شانه این است که به طور منظم در طول روز حرکات کششی به سمت جلو، به سمت عقب و به طرفین انجام بدهیم.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *