افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

درمان کردن موهای خشک

۷ داروی خانگی برای موهای خشک
چگونه موهای سالم داشته باشیم؟ هر کسی می خواهد موهای براق ، ابریشمی و سالم داشته باشد اما گاهی اوقات آلودگی ، رنگ مو و سشوار ، و همچنین بسیاری از عوامل دیگرباعث خشک شدن مو ها می شود . اما، شما لازم نیست هزینه های گزاف صرف درمان موهای خود کنید با داروهای خانگی نیز می توانید موهای خشک خود را درمان کنید .

xax

۱ . تخم مرغ
تخم مرغ یکی از داروهای خانگی شناخته شده برای موهای خشک می باشد. آنها منبع خوبی از پروتئین و لسیتین می باشند ، که باعث ترمیم و تقویت مو ها میشوند . سه تخم مرغ را با مقداری روغن نارگیل و دو قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید وسپس این مخلوط را به موهای سر مرطوب شده وپوست سر ماساژ دهید ودر حدود نیم ساعت این مخلوط را روی سر نگه دارید وبعد آن را بشوئید . یک ماسک مو موثر دیگر با استفاده از تخم مرغ : ترکیب یک موز رسیده ( له شده و یا مخلوط ) ، یک تخم مرغ، ۴ قاشق غذاخوری روغن نارگیل ( یا روغن زیتون ) ، و یک قاشق غذا خوری از عسل (در صورت نیاز اضافه کردن مقداری آب )؛ بعد از ماساژ سر خود با این ترکیب موها را برای ۲۰-۳۰ دقیقه به همین صورت بگذارید ویا با یک کلاه پلاستیکی بپوشانید وسپس بشوئیداین یکی از درمان های موثر برای تقویت ودرمان موهای خشک شده می باشد .

۲ . ماساژ سر
شاید شما انجام بعضی کارها را دشوار ویا وقت گیر بدانید اما ماساژ سر هنگامی که درحمام ویا درحال دوش گرفتن هستید یکی از راه های شگفت انگیز برای تحریک رشد مو وترشح برخی غدد که از خود هورمونی به نام سبوم تولید می کنند می شود.

۳ . درمان با روغن داغ
یکی دیگر از داروهای خانگی شناخته شده برای موهای خشک ماساژ با روغن های گرم برروی موها می باشد . روغن های طبیعی مانند روغن آرگان ، بادام شیرین، زیتون، جوجوبا ، کرچک و روغن نارگیل درمان عالی برای تغذیه مو و بازگرداندن درخشش طبیعی موها می باشند .در زمان انجام درمان با روغن داغ ، به یاد داشته باشید ، درجه حرارت روغن باید ، کمی گرم، نه داغ باشد ! ما می خواهیم موهای زیبا و سالم داشته باشیم نه ! یک پوست سر پخته شده ، درست است؟ !بنابراین روغن گرم را روی پوست سر ماساژ وبه تمام موها گسترش دهید وبعد با یک حوله گرم به مدت یک ساعت به موها استراحت دهید اگر بتوانید این روغن را تا صبح روی سر خود نگه دارید بسیار عالی می باشد ونتایج شگفت انگیز وعالی از این عمل خواهید گرفت بعد از گذشت مدت زمان دلخواه موها را دوبارآبکشی تا کاملا تمیز شوند .

۴ . عسل
عسل توانایی نگه داشتن رطوبت به طور طبیعی در موهای شما را دارد ، آنها را تغذیه و نرم و براق میکند . شما به سادگی می توانید عسل رابه طور معمول بعد از شستشو به مواضافه و یا فقط به آرامی ماساژ دهید ( اگر عسل بیش از حد غلیظ است ، مقداری آب اضافه کنید ) و در حدود ده تا بیست دقیقه آن را نگه دارید وسپس دوباره با آب گرم بشوئید.

۵ . آلوئه ورا
آلوئه ورا دارای خواص مرطوب کننده بسیار عالی می باشد و موهارا نرم و براق می نماید. مخلوط سه قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و سه / پنج قاشق غذاخوری خامه ترش یا ماست ساده می توان ماسک موی عالی ساخت . ( و یا حتی استفاده از سس مایونز ، ممکن است عجیب به نظر برسد امایکی از داروهای خانگی محبوب برای موهای خشک است که می تواند موهای شما را سالم براق ونرم نگه دارد . شما می توانید به سادگی سس مایونز بر روی موهای خودبگذارید و یا آن را با دیگر مواد تشکیل دهنده طبیعی مخلوط کنید ) . ماسک مو را به مدت بیست یا سی دقیقه روی مو بگذارید ، و سپس به طور معمول بشویید.

۶ . استفاده از بهترین شامپو برای موهای خشک :
شامپوی ملایم و طبیعی اگر شما از شامپوهای خشن شیمیایی ویا طبیعی برای درمان موهای خشک خود استفاده می کنید بدانید بهترین شامپو برای درما موهای خشک شما استفاده از ملایم ترین شامپو ویا بهتر بگویم یک شامپوی بسیار ملایم طبیعی برای موهای شما استزیرا یکی از علل خشکی موها استفاده بیش از حد از شامپو می باشد.

۷ . اقدامات احتیاطی ساده پس از ترمیم موها به روش های خانگی
چند اقدام ساده برای محافظت از موهای خود انجام دهید تا مدت زمان بیشتری موهایی سالم داشته باشید. از سشوار وحرارت داغ برای خشک کردن موها استفاده نکنید همچنین مطمئن شوید که یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. ( مواد غذایی برای مو های سالم عبارتند از: گردو، ماهی سالمون ، تخم مرغ ، مرغ، و غیره) و ، البته، نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید .

۱ نظر

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *