جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتدرمان تیرگی آلت تناسلی زنان

 

hhw299

اغلب افراد برای از بین بردن موهای زائد اطراف آلت تناسلی از تیغ و ژلت استفاده می کنند که همین یکی از علت های تیرگی آلت تناسلی می باشد در این جا درمان تیرگی آلت تناسلی زنان بیان می کنیم .

عوارض پوستی شیو کردن :

۱- ایجاد جوش های بزرگ و یا ریزی در محل که بعضا حتی سر چرکی هم ندارند و فقط برجستگی دردناک قرمز رنگی هستند. این عوامل التهابی که در محل موها ایجاد میشوند، در صورتی که ریز و کوچک باشند و سر سفید رنگ چرکی داشته باشند، فولیکولیت نام دارند و هیچ خطری ندارند.

۲- ایجاد تیرگی پوستی که از نظر زیبایی قابل توجه است .

برای رفع مشکل ایجاد فولیکولیت :

۱- قبل از اقدام به شیو، محل را کاملا با آب و صابون بشویید، از تیغ های یک بار مصرف استفاده کنید و بعد از شیو هم از صابون و یک آنتی بیوتیک ضعیف پوستی مثل کلیندامایسین ۲% استفاده کنید .

۲- بجای تراشیدن و یا شیو کردن از پماد های موبر استفاده کنید . تیغها اغلب باعث تیرگی دور الت میشوند.

برای رفع تیرگی الت :

۱- چند لیموی تازه را آب گرفته و با مقدار برابر از آب مخلوط کنید و به اندام خارجی خود بمالید و ۵ دقیقه صبر کرده و سپس آن را بشویید . یادتان باشد در صورت بروز حساسیت پوستی و سوزش غیر عادی بلافاصله محل را با آب فراوان بشویید .

۲- نیز بخصوص در مورد حساسیت داشتن پوست به آب لیمو می توانید پس از شستشو و خشک کردن محل در حالی که قدری پوست اندام مرطوب  است از کرم های سفید کننده استفاده کنید .

۳- توصیه ی اکید این است که جهت جلوگیری از ایجاد مشکل از کرم های موبر استفاده کنید .

برای این کار محل اندام دارای مو را مرطوب کرده و نه خیس . سپس کرم را با دست یا وسیله ی موجود در آن روی محل بمالید و بعد از حدود ۵ دقیقه محل را خوب بشویید .

۴- لباس زیر خود را در ساعاتی از روز (مانند هنگام خواب) از فشار زیادی که در طول روز به دلیل شلوار های تنگ و… به آلت تناسلی شما وارد شده از تن خارج کنید و یا در هنگام خواب و در منزل از دامن استفاده کنید تا فشار وارد شده به آلت شما به حداقل برسد و به اصطلاح روزمره هوایی بخورد !

۵- لباس زیر خود را زود به زود عوض کنید

با رعایت این موارد التی سفید و زیبا خواهید داشت

تذکر مهم :

استفاده از آب لیمو یا کرم سفید کننده فقط برای اندام خارجی است . از ورود حتی ذره ای به واژن جلوگیری فرمایید

 

پرسش: سلام خانم دکتر علت تیره شدن پوست لبهای واژن و زیر بغل چیست؟ آیا راهی برای دارمان آن وجود دارد؟

پاسخ:

برای تیرگی زیر بغل، نحوهٔ زدودن موها یکی‌ از عوامل دخیل است چون بخشی از این تیرگی دلیل سایه‌ای است که ریشه موها ایجاد میکنند. در این مورد و در مورد چگونگی‌ تغییر رنگ ناحیه‌ی تناسلی‌ نظر متخصص پوست خیلی‌ معتبر تر است.

اما تا جایی‌ که به تخصص من مربوط است باید بگویم که تیرگی ناحیه‌ی تناسلی‌ (و هاله‌ی دور سینه) بخاطر هورمونهای زنانه است. که اتفاقا نه تنها بد نیست (یعنی‌ نیاز به درمان ندارد) بلکه نشانه بلوغ جنسی و باروری زن است. این رنگ‌ها در دختر بچه‌ها که قابلیت جنسی‌‌شان هنوز رشد نکرده وجود ندارد و در دورانهای مختلف هم بنابر نوسان هورمونها متغیر است (مثلا در دوران بارداری).

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید