افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

دانستنی هایی درباره چرا خونریزی کم قاعدگی

دانستنی هایی درباره چرا خونریزی کم قاعدگی

  • دردهای شدید هنگام پریودی که بعد از یکبار حاملگی دوباره شدت گرفته نشان از علائم کیست آندومتریوز است که باید سریعا اگر قصدبارداری دارید اقدام به بارداری کنید. بعد از آن از روش های جلوگیری خاص مانند قرص های جلوگیری (ساده ترین و دردسترس ترین روش) و آمپول های سه ماهه استفاده کنید.

 

خانمی هستم ۲۷ساله، از سه سال پیش پریودم به یکباره خیلی کم شد که اول فکر کردم دارم یائسه میشم بخاطر همین زود بچه دار شدم ولی وقتی بچه بدنیا اومد باز هم این مشکل رو داشتم دل درد و کمردرد شدید دارم ولی خونریزی خیلی کم که منجر به پادرد و کمردرد شدید میشه و قبلا هم سابقه کیست تخمدان داشتم که بادار و برطرف شده و ضمنا در زمان پریودیم تخمدان سمت راستم هم درد میکند.
پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز، دردهای شدید هنگام پریودی که بعد از یکبار حاملگی دوباره شدت گرفته نشان از علائم کیست آندومتریوز است که باید سریعا اگر قصدبارداری دارید اقدام به بارداری کنید. بعد از آن از روش های جلوگیری خاص مانند قرص های جلوگیری (ساده ترین و دردسترس ترین روش) و آمپول های سه ماهه استفاده کنید. اما از روش های جلوگیری طبیعی به هیچ وجه استفاده نکنید و برای شما تجویز نمی شود. در ضمن بیماری شما در حال شدت گرفتن است پس نیاز به پیگیری های جدی نیز دارد و در صورت اقدام به باداری و باردار نشدن به مراکز ناباروری مراجعه کنید و خود را به دست باد نسپارید. در آخر اینکه حجم خونریزی هیچ ارتباطی با درد ندارد و بروز این اتفاق در شما کاملا شانسی و تصادفی است.
منبع : نی نی بان

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *