افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

دانستنی هایی درباره جدی گرفتن سرماخوردگی و سینوزیت کودکان

  • مطالعات نشان می‌دهد ابتلا به عفونت‌های تنفسی مانند برونشیت، برونشیولیت (التهاب نایژک‌ها)، پنومونی و عفونت‌های قفسه سینه، احتمال ابتلا به آسم را در بزرگسالی دو یا چهار برابر افزایش می‌دهد.

 

مطالعات نشان می‌دهد عفونت‌های تنفسی مانند سرماخوردگی و سینوزیت در کودکان، احتمال ابتلا به آسم و مشکلات ریوی را در بزرگسالی افزایش می‌دهد.

محققان با بررسی حدود ۱۵۵ هزار کودک از بدو تولد تا ۵ سالگی در اروپا دریافتند کودکانی که به عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی مانند سرماخوردگی و سینوزیت بیشتر مبتلا می‌شوند، ۱.۵ برابر بیشتر در معرض ابتلا به آسم قرار دارند.

ادامه مطالعات نشان می‌دهد ابتلا به عفونت‌های تنفسی مانند برونشیت، برونشیولیت (التهاب نایژک‌ها)، پنومونی و عفونت‌های قفسه سینه، احتمال ابتلا به آسم را در بزرگسالی دو یا چهار برابر افزایش می‌دهد.

این مطالعه که به همت محققان مرکز پزشکی دانشگاه اراسموس در هلند صورت گرفته نشان می‌دهد عفونت‌های دستگاه تنفسی در کودکی، بر عملکرد ریه و احتمال ابتلا به آسم موثر است. هنوز نمی‌توان گفت که بین این دو عامل رابطه علت و معلولی وجود دارد و این نتیجه‌گیری نیازمند مطالعه بیشتر است؛‌ ولی می‌توان نتیجه گرفت جلوگیری از عفونت‌های تنفسی و واکسن‌ برای پیشگیری از بیماری های تنفسی، در پیشگیری از آسم مفید است.
نتایج این مطالعه در نشست انجمن تنفسی اروپا در میلان ارایه شد.

سلامت نیوز: سرماخوردگی و سینوزیت کودکان را جدی بگیرید

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *