جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتداشتن عمر طولانی با این روحیه

داشتن عمر طولانی با این روحیه

8863_727

می خواهید زندگی سرشار از محبت و عمری طولانی داشته باشید بخوانید گفته های محققان درباره عمر طولانی و چگونه داشتن عمر پر محبت و صمیمیت همراه ما باشید با داشتن عمر طولانی با این روحیه .

عمر طولانی و زندگی جاودان، آرزویی دیرینه که بشر از همان روز به زمین آمدنش برای رسیدن به آن هر چه در توان داشته به کار گرفته است. تلاش هایی که هر چند به پاسخی قطعی نرسیده اند ولی به ما کمک می کنند تا مسیر زندگی سالم و صد البته طول و دراز پیدا کنیم. شیوه هایی گاه آن چنان ساده و انجام شدنی که حتی به چشم هم نمی آیند.

 احتمالاً اغلب ما گمان می کنیم عمر طولانی تنها و تنها در گرو حفظ سلامت جسمانی است، غافل از آنکه شرایط روحی نقشی به مراتب مهم تر در تعداد سال های زندگی ما بازی می کند. حالا در یکی از آخرین تحقیقات انجام شده دانشمندان به این نتیجه رسیده اند، پیوندهای اجتماعی و تعاملات ما با دیگران تأثیری هم ارز ورزش و تغذیه سالم بر طول عمر ما دارند.

در این مطالعه پیش از هر چیز ارتباط میان همبستگی، حمایت و فشار اجتماعی با چهار شاخص سلامت جسمانی یعنی: فشار خون، دور کمر، میزان توده بدنی و التهاب سیستماتیک را مورد سنجش قرار دادند. یافته های به دست آمده از این سنجش گواهی بر این بود که هر چه پیوندهای اجتماعی یک فرد عمیق تر و بیشتر باشد جسم او نیز از سلامت بیشتری برخوردار است. بر این اساس، افرادی که در جوانی حلقه های دوستی بیشتر و محکم تری دارند در میانسالی کمتر از دیگران به بیماری ها و مشکلات مزمنی از جمله: سکته قلبی، مغزی و سرطان مبتلا می شوند.

بهره مندی از یک زندگی اجتماعی متعادل و دستی عمیق با دیگران نه تنها بر روحیه ما اثر مثبت می گذارد؛ بلکه مانع بروز مشکلات جسمانی مختص هر دوره می شود. بنابراین، اگر می خواهیم بهار و تابستان های بیشتری را به چشم ببینیم کافی است قدری با خودمان و دیگران مهربان تر باشیم و با آغوشی باز پذیرای محبت و دوستی دیگران باشیم؛ چرا که به نظر می رسد برای داشتن عمری طولانی گریزی جز طی این مسیر نیست.

پزشکین : داشتن عمر طولانی با این روحیه

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید