جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتخلاص شدن از خال های تیره

خال

خیلی از افراد به دلیل زایمان و کندن جای جوش خود و یا بالا رفتن سن دارای خال در قسمت صورت خود هستند ما امروز تصمیم داریم به شما آموزش دهیم که چگونه این خال ها را محو کنید

اکثر مردم با افزایش سن، خال های تیره رنگ بر روی پوست مخصوصا در جاهایی که بیشتر در معرض تابش خورشید هستند مثل پشت دست ها و صورت، نمایان می‌شوند.

در بعضی افراد بعد از بارداری یا در آسیب هایی مثل گزیدن حشره، خراش پوست یا بریدن آن، این خال ها بوجود می‌آیند.

اگر شما دارای خال های تیره ای بر روی پوست خود هستید، حتماً به یک متخصص پوست ماهر مراجعه کنید تا مطمئن شوید، این خال ها خطری برای شما ندارند و می‌توانید آنها را از بین ببرید.

اگر دوست ندارید این خال ها دیده شوند، می‌توانید با مراجعه به متخصص پوست و با استفاده از روش مناسبی آنها را از روی پوست خود بردارید.

اگر پزشک تشخیص داد که پوست شما مشکلی ندارد، شاید یکی از روش های زیر را برای از بین بردن خال ها استفاده کند :
۱ – سوزاندن خال ها با لیزر یا الکترولیز
۲ – فریز کردن آنها با نیتروژن مایع
۳ – استفاده از اسیدهای مختلف تحت نظر پزشک
۴ – پاک کردن آنها از سطح پوست

شما می‌توانید تحت نظر متخصص پوست از اسیدهای ضعیفی مثل اسید گلیکولیک (Glycolic acid) استفاده کنید که رنگدانه های پوست را در محل خال از بین می‌برند، اما گاهی اوقات هم پوست را تیره تر می‌کنند.
ولی اگر نوع پوست شما خوب نباشد، شاید پزشک یک کرم خاص به شما بدهد که این کرم مخلوطی از سه نوع کرم ( هیدروکوئینون ۴ درصد + یک نوع کرم ضد آفتاب + تری تینوئین ۵ درصد ) است که از هر کدام ۳۰ گرم در این مخلوط وجود دارد.

از این سه کرم ، دو نوع اول را بدون تجویز پزشک می‌توانید تهیه کنید، ولی ” تری تینوئین ” را بایستی پزشک تجویز کند و با اسید گلیکولیک، هیدروکوئینون و ضد آفتاب باید مصرف شود.

اگر برای چند ماه از این سه کرم ( که در ترکیب بالا گفته شد ) دو بار در روز استفاده کنید، خال های قهوه ای پوست شما کمرنگ خواهند شد و بعد از مدتی از بین خواهند رفت.

مجددا یادآوری می‌شود تمام این روشها در این مقاله حتما تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید و از استفاده خودسرانه خودداری کنید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ