جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتخانم های حامله مبتلا به دیابت و صبحانه آنان

خانم های حامله مبتلا به دیابت و صبحانه آنان

1588559843-samatak-com

اگر دوران بارداری را می گذرانید و دیابت هم دارید در این مطلب متخصصان تغذیه رژیم غذایی خاصی را بیان می کنند ، خانم های حامله مبتلا به دیابت و صبحانه آنان .

اگر باردار هستید و یا امیدوارید که باردار شوید، قطعا به این عارضه مهم فکر کرده‌اید: دیابت بارداری. این عارضه زمانی رخ می‌دهد که بدن مادر در قبال انسولین تولید شده در پانکراس مقاومت کرده و سطح قند خون بیش از حد معمول افزایش یابد. بر اساس آمار انجمن دیابت آمریکا، این عارضه بر ۱۸ درصد از زنان باردار اثر می‌گذارد. تغییر رژیم غذایی به کنترل دیابت بارداری کمک می‌کند. توجه به وعده صبحانه به عنوان اولین وعده غذایی روز، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
غذاهای حاوی کربوهیدرات
بدن کربوهیدرات‌ها را به گلوکز تبدیل می‌کند؛ بنابراین کربوهیدرات‌ها مستقیما بر سطح قند خون شما اثر می‌گذارند. مصرف انواع کربوهیدرات در وعده صبحانه به شما کمک می‌کند که قند خونتان به طور آهسته و پیوسته افزایش یابد، بدون آنکه نیازی به تولید مازاد انسولین وجود داشته باشد. خوردن غذاهای سرشار از فیبر باعث می‌شود که کربوهیدرات‌ها اثر چندانی بر روی قند خون نگذارند. به عنوان مثال، مصرف غلات سبوس‌دار به افزایش تدریجی قند خون کمک می‌کند.
محصولات و فرآورده‌های لبنی
فرآورده‌های لبنی حاوی کربوهیدرات نیز به عنوان یک صبحانه سالم در نظر گرفته می‌شوند؛ اما بهتر است در مصرف آنها زیاده‌روی نکنید. در وعده صبحانه شیر یا ماست بخورید. بر اساس تحقیقات مرکز پزشکی دانشگاه کالیفرنیا، مصرف یک فنجان محصولات لبنی در روز از افزایش ناگهانی قند خون جلوگیری می‌کند. مصرف فرآورده‌های کم چرب مانع از انباشت چربی‌های اشباع و افزایش کلسترول خون می‌شود. در خوردن کره زیاده‌روی نکنید. سعی کنید از کره‌های کم چرب استفاده کنید.

 

پزشکین : خانم های حامله مبتلا به دیابت و صبحانه آنان

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید