جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتخاصیت های درمانی کرفس جز چربی سوزی

خواص-کرفس

 

یک سبزی پرخاصیت که اکثر افراد فقط روی چربی سوزی آن تمرکز کرده اند کرفس می باشد که در این جا به بیان خاصیت های درمانی کرفس جز چربی سوزی می پردازیم ..

کرفس سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هایی همچون اسیدهای فنلی، فلانوئیدها، فلاون و فیتواسترول و ویتامین‌های K، B2، B6، C و A و مواد معدنی پتاسیم و فولات است. فیبر موجود در کرفس از پرخوری جلوگیری کرده و لاغرتان می‌کند، به طوری که در هر ۱۰۰ گرم کرفس حدود ۱.۶ گرم فیبر وجود دارد.
مصرف منظم کرفس سبب تقویت دستگاه گوارش  و سیستم قلبی عروقی می‌شود. علاوه بر این، دانه‌های این گیاه خواص دارویی دارد و نوعی تسکین‌دهنده درد محسوب می‌شود. بررسی‌ها نشان داده است کرفس بعد از پخته شدن و جوشیدن مانند مواد دیگر همه مواد مغذی خود را از دست نمی‌دهد و حدود ۸۰ درصد از آن را حفظ می‌کند.
کرفس بهترین دارو برای کاهش فشار خون، تقویت دید چشم، بهبود سیستم ایمنی بدن و درمان درد مفاصل و سرشار از خواص ضد پیری و ضد سرطانی است.
به منظور کاهش وزن سریع می‌توانید از کرفس خام استفاده کنید به طوری که آب کرفس را روزانه به طور ناشتا مصرف کنید. اگر از طعم آن خوشتان نمی‌آید کمی آب لیموی تازه به آن اضافه کنید. با نوشیدن یک لیوان آب کرفس کالری کمی به بدن خود می‌رسانید و در طول روز نیز به علت احساس سیری پرخوری نمی‌کنید.
پزشکین : خاصیت های درمانی کرفس جز چربی سوزی

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید