جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتقبل از حجامت چه غذاهایی مصرف کنیم

حجامت

 

یکی از راه های بیرون آوردن خون کثیف از بدن که از زمان های خیلی دور طب سنتی آن را انجام می دادند و حالا با دستگاه های پیشرفته تر انجام می دهند حجامت است در این مطلب به بیان این که قبل از حجامت چه غذاهایی مصرف کنیم .

یک محقق و مدرس طب سنتی با بیان آداب قبل از حجامت گفت:با توجه به اینکه فصل بهار, فصل مناسب حجامت است, برخی از افراد برای حجامت به اطبای طب سنتی مراجعه می‌کنند.
به گفته یوسف اصغری البته حجامت برای همه لازم نیست و باید با تجویز پزشک طب سنتی صورت گیرد همچنین لازم است قبل از حجامت تدابیری رعایت شود.
این محقق و مدرس طب سنتی افزود: از یک روز قبل, کارهای سخت و سنگین مثل ورزش سنگین و … انجام داده نشود, از خوردن غذاهای سنگین و دیرهضم مثل لبنیات زیاد, پنیر, قارچ, تخم مرغ, عدس, ماهی, جگر, کله پاچه, ماکارونی, الویه پرهیز کنند همچنین خوراکی‌های خیلی ترش نیز خورده نشود.
اصغری ادامه داد: بهتر است قبل از حجامت سیگار کشیده نشود, گرسنگی و تشنگی زیاد مثل روزه و بی‌خوابی نداشته باشند, آنتی بیوتیک (چرک خشک کن) نیز مصرف نکنند.
وی افزود: زنانی که می‌خواهند حجامت کنند, حداقل پنج روز از عادت ماهانه‌اشان گذشته باشد, اگر پزشک تشخیص بر غلیظ بودن خون شما داده, یک ساعت قبل از حجامت حمام بروید, وگرنه از بیست و چهار ساعت قبل از حجامت نباید حمام کنید.
این محقق و مدرس طب سنتی بیان داشت: هیجانات عصبی مثل خشم زیاد, نداشته باشید, داروهایی که مصرف می‌کنید را حتماً به طبیب بگویید.
اصغری خاطرنشان کرد: بهتر است از سه روز قبل از حجامت, آش آلو , آش گزنه, سوپ جو بدون رشته, انار, آب زرشک, خاکشیر با آب گرم (به صورت ناشتا) و غذاهای دیگری که صاف کننده خون هستند, مصرف شود.

 

پزشکین : قبل از حجامت چه غذاهایی مصرف کنیم

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید