افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

جلوگیری از شکستن استخوان با پریدن ۲ دقیقه در روز

Makes_me_wanna_jump

استخوان ستون بدن است و ضعف و شکستگی آن حرکات و تحرک را کند می کند بخوانید تحقیقاتی که در مورد جلوگیری از شکستن استخوان با پریدن ۲ دقیقه در روز انجام شده .

محققان دانشگاه Loughborough در انگلیس برای اثبات این قضیه ۳۴ داوطلب ۶۵-۸ ساله مذکر را زیرنظر گرفتند و آنها را به ۲ گروه تقسیم کردند. یک گروه روزانه تمرین پرش می‌کردند و گروه دیگر فعالیت بدنی معمول داشتند. بعد از یک ماه حجم توده استخوانی تمام داوطلبان با قبل از آن مقایسه شد. نتایج نشان داد کسانی که روزانه حداقل ۲ دقیقه تمرین پرش می‌کردند تراکم بافت استخوانی بالاتری در مقایسه با سایرین داشتند.
این افزایش حجم گاهی تا ۷ درصد هم بالا می‌رفت. شکستگی استخوان یکی از شایع‌ترین مشکل‌های سلامت عمومی در جوامع است. بر اساس مقاله‌ای که در تلگرام منتشر شده است افراد مبتلا معمولا درد زیادی دارند و به دنبال کاهش توانایی حرکت، وابستگی آنها به اطرافیان زیاد می‌شود و احتمال مرگ افزایش می‌یابد. محققان می‌گویند نتایج این تحقیق می‌تواند در پیشگیری از این مساله کمک‌کننده باشد.
البته فراموش نکنید حرکت‌های پرشی باید با شدت متوسط باشد زیرا پریدن‌های شدید خود می‌تواند احتمال شکستگی را افزایش دهد. افرادی که استخوان‌های ضعیفی دارند نیز باید از انجام این تمرین خودداری کنند.محققان می‌گویند روزی ۲ دقیقه پریدن به تقویت استخوان‌ها کمک کرده و احتمال شکستگی ناشی از زمین خوردن به خصوص در ناحیه ران و لگن را کاهش می‌دهد.
فکر نمی کنم دو دقیقه زمان زیادی باشد پس حتما این ورزش را انجام دهید .

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *