جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتجلوگیری از بروز افکار منفی و بی انگیزگی به این شیوه

b6f10083bab70c0824f7b1a58eedac97

می خواهید هیچ گاه دچار افسردگی و مشکلات روحی نشوید افکار باطل و پوچ را دور بریزید در این بحث روانشناسی به بررسی جلوگیری از بروز افکار منفی و بی انگیزگی به این شیوهمی پردازیم .

علی ناظری، روانپزشک و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به منفی‌بافی برخی افراد به امور زندگی گفت: منفی‌بافی در افراد از نظر علم روانپزشکی بیشتر محصول مشکلات اساسی همچون اضطراب, افسردگی ,وسواس فکری است.
وی در ادامه افزود: افراد مبتلا به اضطراب، وسواس‌های فکری و افسردگی مدام به‌ دنبال اشکالها و کاستی‌های موجود در امور هستند و چون در دنیا هیچ چیزی قابل پیش‌بینی و کامل و بی‌عیب و نقص نیست، پس در نتیجه غالباً این افراد نسبت به تمام امور زندگی دچار دیدگاهی منفی هستند.
این روانپزشک در تشریح عواقب این منفی‌بافی‌ها در زندگی چنین اشخاصی گفت: از آنجایی که این افراد با توجه بیش از حد به نیمه خالی لیوان ذهن خود را خسته کرده و اجازه ورود افکار مثبت و امیدوارکننده را به مخیله خود نمی‌دهند غالباً در زندگی دچار بی‌انگیزگی و بی‌هدف بودن می‌شوند.
دکتر ناظری ادامه داد: همین امر موجب می‌شود تا عملکردشان در امور مختلف بازده خوبی نداشته و با توجه به بی‌انگیزگی، تلاش لازم برای موفقیت و پیشرفت را ندارند.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، خاطرنشان کرد: بازخوردها و اتفاقات مرتبط با اعمال و گفتار این افراد غالباً منفی می‌باشد چراکه منفی‌بافی و عدم وجود انگیزه و هدف پایه و اساس اعمال این افراد را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
پزشکین : جلوگیری از بروز افکار منفی و بی انگیزگی به این شیوه

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید