افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

جایگرین مسکن درد مفاصل با این روغن گیاهی

  • یک گیاه بومی در ناحیه اروپا می باشد. یک گیاه با بوته های ریز گل که در رنگ زرد یافت می شود، البته رنگهای متمایل به زرد آن نیز وجود دارد. در فرانسه و ایتالیا و کشورهای همسایه نیز یافت می شود.

 

مسکن از جمله داروهایی است که مصرف آن برای عموم مردم  بسیار عادی شده است.

راههای بی خطر و کم ضررتری از مسکن های شیمیایی که درد را خاموش کند نیز وجود دارد.یک اسانس ویژه از یک گل کوچک می تواند بدون عوارض جانبی برای شما حکم بهترین قرصهای ضد درد را داشته باشد.

گیاه هلیکروسوم که در میان ایرانی ها به گل بی مرگ موسوم بوده و گلی زرد رنگ با گلبرگهای بسیار ریزو کوچک هست آشنا می کنیم.

در ویکی پدیا راجع به این گل می خوانیم:

گل بی‌مرگ، گل خشک (نام علمی: Helichrysum) نام یک سرده از گیاهان از خانوادهٔ کاسنیان است که دارای ۶۰۰ گونه دارد. در عربی و متون اولیهٔ فارسی، «الخالِده» و «هلیکریز» گفته می‌شود؛ گیاهای بیابانی و زراعتی از تیرهٔ مرکبان که رنگ‌های انواع آن تا زمانی که گل‌هایشان مانده است، ثابت می‌ماند

با عصاره بدست آمده از این گیاه می توانید بهترین داروی مسکن را برای دردهای خود داشته باشید.

 

هلیکروسوم یا گل بی مرگ چیست!

Helichrysym Italicum یک گیاه بومی در ناحیه اروپا می باشد. یک گیاه با بوته های ریز گل که در رنگ زرد یافت می شود، البته رنگهای متمایل به زرد آن نیز وجود دارد. در فرانسه و ایتالیا و کشورهای همسایه نیز یافت می شود.

هلیکروسوم را شما هم شاید گوشه و کنار مناطق سرسبز وطبیعت دیده باشید. تهیه عصاره از این گیاه بسیار مشکل و کمی پرهزینه است، اما مزایای تسکین درد آن بسیار ارزشمند است.

تسکین درد با هلیکروسوم یا گل بی مرگ

امروزه قرصها و داروهای بسیاری برای اینکه از درد های مختلف خلاص شوید وجود دارد. اما بیشتر این داروهای شیمیایی زمانی که درد شما را تسکین می دهند به یک نقطه دیگر در بدن آسیب می رسانند.

عصاره هلیکروسوم یک اسانس تحریک کننده محسوب می شود و می تواند با ماساژ بر روی پوست تا حد زیادی درمان کننده دردهای شدید باشد.

از جمله خواص این گیاه می توانیم به کاهش التهابات، از بین بردن مواد سمی بدن، جلوگیری از کبودی و لختگی خون، انعطاف  بافتهای همبند و بازسازی سلولهای آسیب دیده، اشاره کرد.

نحوه مصرف هلیکروسوم

عصاره هلیکروسوم را می توان به صورت موضعی جهت تقریبا تمام دردهای عضلانی و مفاصل حتی تاندونها و رباطها به کار برد. عصاره این گیاه  را می توانید بر روی مناطق کبود شده یا ناحیه هایی که دچار پیچ خوردگی هستند به کار ببرید.

هلیکروسوم جهت درمان کمردرد یا درد مفاصل به دو روش به کار گرفته می شود. روش نخست در حالتی است که درد شما بسیار حاد است. مواردی مانند سوختگی یا پیچ خوردگی که دردهای شدیدی دارند نیاز به میزان حدود ۲۰٪ از روغن هلیکروسوم همراه با روغن زیتون دارد.

با ماساژ بسیار آهسته در این نقاط دردناک درد کم کم خاموش می شود.

حالت دوم شامل دردهای مزمن است که معمولا در مرور زمان شما را اذیت می کنند. در این حالت شما می بایست برای رقیق کردن روغن هلیکروسوم از یک روغن حامل که غلظت کمی دارد استفاده کنید.

می توانید به میزان ۵٪ از هلیکروسوم یعنی چیزی در حدود ۴۰ قطره در ۱ اونس روغن حامل حل کنید و بر روی موضع ماساژ دهید. این میزان را می توانید بسته به دردی که دارید کم یا زیاد کنید.

هلیکروسوم گرم یا سرد

بعض از دردها مانند درد مفاصل یا استخوان نیاز به گرم شدن و حس آرام کننده دارند.

شما می توانید با استفاده از ترکیب عصاره هلیکروسوم و زنجبیل یا فلفل سیاه اثر گرما بخشی را بیشتر کنید.

این حالت می تواند گردش خون را در مناطق آسیب دیده بیشتر کرده و درد را کم کند. یا حتی با اضافه کردن روغن نعنا به هلیکروسوم حالت خنک کنندگی به آن بدهید.

با استفاده از عصاره ضد درد هلیکروسوم از قرصهای مسکن استفاده نخواهید کرد.

این گیاه مفید می تواند دردهای مختلفی را در بدن شما درمان کند و هیچ گونه عوارضی نداشته باشد.

 

منبع : نت نوشت

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *