جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتتوصیه های پزشکی درباره اثرات استرس بر رسوب کلسیم در شریان قلب

2015717138752a

  • گام اول در پیشگیری از بیماری‌های قلبی پرهیز از عوامل خطر مانند مواد مخدر، مواد دخانی، استرس، داشتن تحرک، پیروی از رژیم غذایی مناسب، کاهش مصرف نمک و به طور کلی اصلاح سبک زندگی است

رئیس انجمن آرترواسکلروز ایران گفت: گام اول در پیشگیری از بیماری‌های قلبی پرهیز از عوامل خطر مانند مواد مخدر، مواد دخانی، استرس، داشتن تحرک، پیروی از رژیم غذایی مناسب، کاهش مصرف نمک و به طور کلی اصلاح سبک زندگی است.
مسعود قاسمی در آستانه برگزاری هجدهمین کنگره تازه‌های قلب و عروق درباره راه های تشخیص بیماری‌های قلبی اظهار داشت: تشخیص زود رس بیماری‌های قلبی نیاز به ابزار تخصصی و شرح حال دقیق و کسب سوابق بیماری در اقوام و بسیاری عوامل دیگر دارد و طبیعتاً با یک ماموگرافی قابل تایید یا تکذیب نیست.
وی افزود: فقط در برخی موارد پزشکان در هنگام انجام ماموگرافی برای بیماران مبتلا به سرطان پستان متوجه رسوب کلسیم در شریان‌های سینه می‌شوند و بیمار را به متخصص قلب ارجاع می‌دهند.
رئیس انجمن آرترواسکلروز ایران در ادامه تصریح کرد: رسوب کلسیم در شریان قلب از عوامل ابتلا به بیماری قلبی محسوب می‌شود که توجه به آن اهمیت بالایی دارد.
قاسمی در ادامه با بیان اینکه ماموگرافی روش قطعی تشخیص زودهنگام بیماری‌های قلبی نیست، یادآورشد: گام اول در پیشگیری از بیماری‌های قلبی پرهیز از عوامل خطر مانند مواد مخدر، مواد دخانی، استرس، داشتن تحرک، پیروی از رژیم غذایی مناسب، کاهش مصرف نمک و به طور کلی اصلاح سبک زندگی است.
رئیس هجدهمین کنگره تازه های قلب و عروق در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: سن ابتلا به بیماری‌های قلبی در کشور کاهش یافته است و متاسفانه به دلیل تغییر سبک زندگی ما شاهد ابتلای جوانان به این بیماری هستیم.
گفتنی است، هجدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب وعروق ایران از ۲۳ تا ۲۶ شهریور در سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزارمی شود علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.iranathero.ir مراجعه کنند
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید