جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتتغذیه مناسب دوران بارداری برای بالا بردن هوش کودک

74143_160

 

دانستنی هایی درباره تغذیه مناسب دوران بارداری برای بالا بردن هوش کودک و این که از چند ماهگی در دوران بارداری تغذیه برای هوش کودک را شروع کنیم در ادامه مطلب شرح داده ایم .

نتایج محققان دانشگاه آلبرتا کانادا نشان می‌دهد اگر ماردان باردار به طور میانگین در طول روز شش یا هفت وعده میوه یا آبمیوه بخورند، نوزادشان در سن یک سالگی، ۶ یا ۷ نمره از لحاظ میزان IQ بالاتر خواهد بود. پیوش ماندهان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم که یکی از بزرگ‌ترین مشخصه‌های رشد شناختی مربوط به میزان مصرف میوه مادران در طول بارداری است. هرچقدر مادران در طول بارداری میوه بیشتری بخورند، رشد شناختی کودک‌شان بیشتر خواهد بود.»

       تیم محققان در این مطالعه، داده‌های مربوط به ۶۸۸ کودک را بررسی کردند و فاکتورهایی را که معمولا بر میزان یادگیری و رشد کودک تاثیر دارند، نظیر درآمد خانواده، سطح تحصیلات والدین و سن جنینی کودک، تحت کنترل داشتند.

       مادرانی که در طول بارداری میوه بیشتری مصرف کرده بودند، کودک‌شان در سن یک سالگی در تست رشد، عملکرد بهتری داشت. ماندهان در ادامه عنوان کرد: «ما می‌دانیم که هرچقدر جنین بیشتر در رحم باشد، رشد بیشتری خواهد داشت و مصرف بیش از یک وعده میوه در روز توسط مادر به همان اندازه مفید است که نوزاد یک هفته دیرتر به دنیا آید.»

پزشکین : تغذیه مناسب دوران بارداری برای بالا بردن هوش کودک

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید