افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

تشخیص سلامت بدن از روی موی افراد

  • نزدیک به ۱۰ درصد از موهای موجود بر روی سر انسان (۱۰۰۰/۱۰۰) در فاز تلوژن قرار دارند. یک فشار یا نیروی حداقلی در حین شانه کردن کافی است تا موها از فولیکول‌های زیرین کنده شوند. گرفتن نمونه خون برای انجام آزمایش بسیار مناسب است.

 

مو یک زیست‌ماده بسیار مهم در بدن است که عمدتا از پروتئین‌های کراتینه تشکیل شده است. موی انسان به لحاظ زیبایی‌شناختی بیانگر زیبایی و هویت فرد است. در سال‌های اخیر، مو به یک صنعت چند میلیارد دلاری تبدیل شده است. با تمام این اوصاف، موی انسان آینه تمام‌نمای متابولیسم بدن است و اطلاعات قابل‌توجهی در زمینه سلامتی عرضه می‌کند.
در یک سر سالم، ۸۰ تا ۹۰ درصد از فولیکول‌های مو در فاز آناژن (رشد مو) قرار دارند؛ مرحله‌ای که در آن موها به طور فعال در حال رشد هستند و به طور عمده در پیاز مو انباشته می‌شوند. در این مرحله است که موها اطلاعات قابل‌توجهی در رابطه با وضعیت سلامتی و بدن انسان عرضه می‌کنند.
در جریان فاز تلوژن (استراحت مو)، ریشه مو‌ در فولیکول‌هایی که به شکل لنگر هستند قرار می‌گیرد. سلول‌های منشاء مو که از زیر این فولیکول‌ها سر در آورده‌اند، به رشد مو در فاز آناژن ثانویه کمک می‌کنند. ۱۰ تا ۱۸ درصد از فولیکول‌های مو در فاز تلوژن قرار دارند. زمانی که موها به این فاز می‌رسند، فولیکول‌های بالغ به ثبات و آرامش دست می‌یابند.
نزدیک به ۱۰ درصد از موهای موجود بر روی سر انسان (۱۰۰۰/۱۰۰) در فاز تلوژن قرار دارند. یک فشار یا نیروی حداقلی در حین شانه کردن کافی است تا موها از فولیکول‌های زیرین کنده شوند. گرفتن نمونه خون برای انجام آزمایش بسیار مناسب است. اما نمونه خون نمی‌تواند فعالیت‌های بدن را در سطح سلولی اندازه‌گیری کند. خون بزرگ‌راه بدن، و سلول‌ها کارخانجات شیمیایی آن هستند.

 

منبع: الو دکتر

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *