جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتتخمدان و این بیماری نادر

تخمدان و این بیماری نادر 

449283_966

محققان زنان به بررسی یکی از نادرترین بیماری های تخمدان زنان پرداخته اند همراه ما باشید با تخمدان و این بیماری نادر  در ادامه مطلب .

معرفت غفاری نوین عضو هیات مدیره انجمن جنین شناسی ایران  اظهار داشت : (PCO تنبلی تخمدان) یکی از شایع ترین اختلالات غدد درون ریز خانم ها در سنین باروری و شایع‌ترین علت نازایی ناشی از عدم تخمک‌گذاری محسوب می شود همچنین با تأثیر بر روی روند تولید مثل ، موجب کاهش قدرت باروری، افزایش سقط و مشکلات مادر و جنین در دوران بارداری می شود.
وی ادامه داد: این بیماران در اکثر موارد به علت اختلالات هورمونی طولانی مدت و همراه با چاقی با عوارض مهم دیگری چون دیابت و فشارخون در سنین بالاتر نیز مواجه می شوند. رایج ترین علت ازدیاد آندروژنی با منشاء تخمدانی و نیز پرمویی درزنان، تخمدان های چند کیستی می باشد.
 غفاری نوین  بیان کرد: PCO با پیشگیری و درمان به موقع می توان علاوه بر بهبود تولید مثل از عوارض جدی آن که ممکن است در آینده برای بیمار ایجاد گردد، پیشگیری کرد علاوه بر این از موارد دیگر افزایش بیش از حد بافت چربی می باشد  که می‌تواند باعث پسرفت شاخص‌های سلامتی، از جمله کاهش میانگین طول عمر و یا کاهش کیفیت زندگی گردد.
وی در خصوص دومین کنگره بین المللی تولید مثل و اولین کنگره بین­المللی علوم سلامت باروری و فرزندآوری،خاطرنشان کرد:‌  این کنگره،  ۲۹ الی ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۹۵  با هدف آشنایی بیشتر متخصصان زنان و زایمان، جنین شناسی، ارولوژی، غدد، اطفال، بیماری­های داخلی، انکولوژی، روانپزشکی، علوم آزمایشگاهی، پزشکی اجتماعی، آسیب شناسی، بیولوژی تولیدمثل، زیست شناسی تکوینی جانوری، علوم تشریحی، مامایی، ارتقاء سلامت و آموزش بهداشت، مشاوره، علوم اجتماعی وغیره برگزار می شود.
پزشکین : تخمدان و این بیماری نادر 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ