جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتتاثیر استفاده از موز در تمرینات ورزشی

1

 

 

بسیاری از افراد در طول تمرینات ورزشی خود از نوشابه های انرژی زا و ورزشی استفاده می کنند. درست است که این نوشیدنی ها بی ضرر هستند اما بهتر است که از مواد طبیعی استفاده کنیم. موز بهترین جایگزین برای نوشابه های ورزشی است. در ادامه بیشتر از خواص این میوه به شما می گوییم.

موز که یک منبع غذایی غنی از پتاسیم و ریزمغذی‌ها است در افزایش طاقت و توان بدن تاثیر قابل ملاحظه‌ای دارد و به همین خاطر به افرادی که ورزشکار هستند توصیه می‌شود آن را تا حد امکان جایگزین نوشابه‌های ورزشی کنند.

به نوشته روزنامه دیلی اکسپرس، متخصصان تغذیه تاکید دارند موز نه تنها می‌تواند به همان اندازه نوشابه‌های ورزشی انرژی بدن را تامین کند بلکه در عین حال نوع قند موجود در آن به مراتب سالم‌تر از قند موجود در این نوشابه‌ها است.

این متخصصان می‌گویند: موز علاوه بر اینکه منبع غنی‌تری از ریزمغذی‌ها است در عین حال حاوی آنتی اکسیدان‌های مفیدی است که هرگز در نوشابه‌های ورزشی یافت نمی‌شوند.
دکتر دیوید نیمن از دانشگاه کارولینای شمالی که در این مطالعه حضور داشته متذکر شد: موز به مراتب یک منبع انرژی سالم‌تر و مفیدتر برای افرادی است که فعالیت بدنی شدید دارند و طاقت بدن را افزایش می‌دهد.

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید