جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتاز بین بردن موهای زائد مردان با این کارها

مو

از بین بردن موهای زائد  در مردها کار بسیار دشواری  و وقت گیری میباشد امروز قصد داریم برای شما بیان کنیم که چگونه راحت و بی دردسر این موها را از بین ببرید و برای همسران خود بدرخشید

عوارض پوستی شیو کردن :

 

۱- ایجاد جوش‌های بزرگ و یا ریزی در محل که بعضا حتی سر چرکی هم ندارند و فقط برجستگی دردناک قرمز رنگی هستند. این عوامل التهابی که در محل موها ایجاد میشوند، در صورتی که ریز و کوچک باشند و سر سفید رنگ چرکی داشته باشند، فولیکولیت نام دارند و هیچ خطری ندارند.

۲- ایجاد تیرگی پوستی که از نظر زیبایی قابل توجه است .

 

 

برای رفع مشکل ایجاد فولیکولیت :

 

۱- قبل از اقدام به شیو، محل را کاملا با آب و صابون بشویید، از تیغ‌های یک بار مصرف استفاده کنید و بعد از شیو هم از صابون و یک آنتی بیوتیک ضعیف پوستی مثل کلیندامایسین ۲% استفاده کنید .

۲- بجای تراشیدن و یا شیو کردن از پماد‌های موبر استفاده کنید . تیغها اغلب باعث تیرگی دور الت میشوند.

 

برای رفع تیرگی الت :

 

۱- چند لیموی تازه را آب گرفته و با مقدار برابر از آب مخلوط کنید و به اندام خارجی خود بمالید و ۵ دقیقه صبر کرده و سپس آن را بشویید . یادتان باشد در صورت بروز حساسیت پوستی و سوزش غیر عادی بلافاصله محل را با آب فراوان بشویید .

۲- نیز بخصوص در مورد حساسیت داشتن پوست به آب لیمو می‌توانید پس از شستشو و خشک کردن محل در حالی که قدری پوست اندام مرطوب  است از کرم‌های سفید کننده استفاده کنید .

۳- توصیه ی اکید این است که جهت جلوگیری از ایجاد مشکل از کرم‌های موبر استفاده کنید .

برای این کار محل اندام دارای مو را مرطوب کرده و نه خیس . سپس کرم را با دست یا وسیله ی موجود در آن روی محل بمالید و بعد از حدود ۵ دقیقه محل را خوب بشویید .

با رعایت این موارد التی سفید و زیبا خواهید داشت

 

تذکر مهم :

 

استفاده از آب لیمو یا کرم سفید کننده فقط برای اندام خارجی است . از ورود حتی ذره ای به واژن جلوگیری فرمایید .

 

سوال و جواب :
علت تیره شدن پوست آلت تناسلی زنان چیست؟
آیا راهی برای درمان تیرگی این ناحیه و زیر بغل وجود دارد؟

شما اول باید به عادت‌های لباس پوشیدن راه رفتن نوع لباس میزان گرمای ناحیه آلت خودتان و حتی نوع ماده موبری که استفاده می‌کنید توجه کنید درباره ناحیه فرج میزان ترشحات ناحیه هم می‌تواند مزید بر علت شود و گاهی نوع صابونی که استفاده می‌کنید
خارش‌های زیاد و تحریک محل با ناخن براثر خاراندن و نحوه صحیح طهارت که نباید با دست خود میزان قابل توجهی مواد دفعی را به ناحیبه مالید و همچنین استفاده از شورت‌های راحت به جای شورت‌های اسلیپ بخصوص در فصل گرما و پوشیدن زیر پوش‌های آستین دار به جای رکابی و تاپ همچنین استفاده از صابون گلیسیرین و روغن آن در حین استحمام.

آیا شستن آلت تناسلی با صابون ضرری داره ؟
آیا کوتاه کردن موهای زاید با تیغ یا ژیلت ضرری داره ؟
اگه اینا به دستگاه تناسلی خانومها ضرر داره لطفا راه دیگه ای پیشنهاد کنید

صابون ضرری نداره.. مگه اینکه بعضی خانمها حساسیت داشته باشن..که ممکنه دچار بیماریهای حساسیت‌های منطقه ای بشن

در مورد شستشوی آلت تناسلی به شما شوینده آن تایم رو پیشنهاد می‌کنم که با Phبدن شما سازگاری داره و به همین منظور تولید شده و البته رایحه خوشی هم داره که در روز ۲ بار باید استفاده بشه و هر دفعه ۱ تا ۲ دقیقه صبر کنید البته بعد و قبل از آمیزش هم توصیه می‌شه.

این تیرگی که بعد از سن بلوغ به درجات متفاوت در افراد متفاوت از نظر نژادی دیده میشود
بیماری نمیباشد و بنا براین درمانی برای ان تا بحال وجود ندارد.

 

laser-hair-removal

لیزر و معایب و مزایای آن یرای از بین بردن موهای زائد:

 

لیزر چیست؟

لیزر نوعی نوراست که در طول موجی خاص تقویت شده و بسته به بافت هدف موردنظر درمواردمختلف طول موج آن فرق می‌کند.دردستگاههای لیزرموی زائد این طول موج طوری تنظیم شده که نور ساطع شده توسط رنگدانه موجوددر ساقه مو جذب شود.

برای درمان کامل چند جلسه لیزر وبا چه فواصلی انجام میشود؟

معمولالیزر موی زائد در سه تا شش جلسه انجام می‌شود که فاصله جلسات در لیزر صورت شش هفته یکبار ودر مورد بدن هشت هفته یکبار می‌باشد.البته معمولا از جلسه سوم به بعد فاصله جلسات طولانی تراز موارد مذکور می‌شود.

آیا انجام لیزر موی زائد دردناک است؟

درمواردی که لیزر موی زائد بادستگاهی انجام شود که همزمان با لیزر سیستم خنک کننده موضع راخنک کند میزان درد به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.دستگاه لیزر الکساندرایت ساینوشوراین سیستم رادارا می‌باشد.ضمنا درمواردی که بیمار نسبت به درد خیلی حساس است می‌تواند از کرم بی حس کننده استفاده کند.

آیا لیزر موی زائد لک یا زخم ایجاد می‌کند؟

خیردرصورتی که لیزر موی زائد با دستگاه الکساندرایت یادایود و به صورت صحیح انجام شود باعث ایجاد زخم یا تیرگی نمی‌شود.

آیا دربیمارانی که علت رویش موی زائد آنهااختلالات هورمونی است لیزر موثراست؟

بله در حال حاضر در تمام کسانی که بامشکل موی زائد روبرو هستند درمان اصلی لیزر با دستگاه الکساندرایت و یا دایود میباشد.درافرادی که اختلال هورمونی دارند معمولا به صورت متناوب از لیزر وداروهای هورمونی استفاده میشود چون دارو به تنهائی باعث ازبین رفتن موها نمیشود بلکه فقط تازمان مصرف حجم وضخامت موها کاهش می‌یابد وباید در کنارآن حتما ازلیزر استفاده شود.

آیادرآقایان هم لیزرموی زائد موثر است ؟

بله در آقایان هم لیزر موی زائد به خوبی موثر است.

آیالیزر موی زائد فقط درزمینه زیبایی به کارمی‌رود یا جنبه درمانی هم دارد ؟

کاربرد درمانی لیزر موی زائد در مواردی است که بیمار به دنبال اصلاح دچار فولیکولیت یا به اصطلاح عامیانه جوش در محل می‌شود. این حالت مخصوصا در ناحیه گردن آقایان وساق پای خانمها شایع و دراکثر موارد به درمانهای موضعی مقاوم است .در چنین مواردی تنها درمان موثر لیزر موی زائد می‌باشد.

مراقبتهای قبل ازانجام لیزر موی زائد چیست؟

ازدوهفته قبل از انجام لیزر از روشهای اصلاحی که باعث کندن مو می‌شود نباید استفاده شود.این روشها شامل بندانداختن استفاده از موم یا شمع ویادستگاه اپی لیدی است.ولی بیمار میتواند دراین مدت به راحتی از تیغ استفاده کند.

همچنین قبل از انجام لیزر برنزه کردن موضع موردنظر با آفتاب یا اسپری وکرم ممنوع است.
ضمنا اگر در موضع مورد نظر تیرگی شدید وجود دارد ابتدا بایستی بامصرف داروهای ضدلک تیرگی برطرف ویاحداقل کمرنگ شود وبعدا جهت انجام لیزر اقدام نماید.

مراقبتهای بعدازانجام لیزر موی زائد چیست؟

بعد از لیزرتوصیه میشود که بیمار به مدت چند روزاز کرم ضد التهاب یا ترمیم کننده به همراه ضد آفتاب استفاده کند.

امیدوارم نکات بیان شده به شما کمک کرده باشد تا بتوانید موهای زائد را بدون آسیب رساندن به پوست از بین ببرید .

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ