افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

بیماری عفونت استخوان یا استئومیلیت از علت و علائم تا درمان آن

992331342422061671971691635718825114025122530

پژوهشگران به دستاوردهای جدیدی در مورد عفونت استخوان دست یافته اند در این جا شما را با بیماری عفونت استخوان یا استئومیلیت از علت و علائم تا درمان آن آشنا می کنیم .

 استئومیلیت عفونت استخوان و یک بیماری جدی نادر است. استخوان می‌تواند از راه‌های متعددی آلوده شود از قبیل این که عفونت در یک قسمت از بدن می‌تواند وارد جریان خون شده و گسترش یابد. شکستگی و یا جراحی نیز می‌تواند منجر به عفونت‌های استخوانی شود.

در بیشتر موارد یک باکتری به نام استافیلوکوکوس اوروئوس باعث استئومیلیت می‌شود. بیماری‌های مزمن خاص مانند دیابت نیز ممکن است خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد.

تنها شاید ۲ نفر از هر ۱۰ هزار نفر مبتلا به این بیماری شوند و استئومیلیت هر دو گروه کودکان و بزرگسالان را در بر می‌گیرد. شرایط و رفتارهای مشخصی که منجر به تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود، خطر ابتلا به استئومیلیت را افزایش می‌دهد. این شرایط عبارتند از: دیابت، بیماری سلول داسی شکل، ایدز، آرتریت روماتوئید، استفاده از مواد مخدر داخل وریدی، اعتیاد به الکل، استفاده طولانی مدت از استروئیدها، همودیالیز، جریان خون ضعیف، جراحی استخوان از جمله ران و زانو.

تب,تحریک پذیری,خستگی, تهوع, حساسیت به لمس,، قرمزی و گرما در منطقه عفونی شده, از دست دادن طیف وسیعی از حرکت، از نشانه‌های این بیماری هستند.

استفاده از اشعه ایکس، آزمایش خون، ام آر آی، اسکن استخوان و بیوپسی استخوان به منظور تشخیص این بیماری لازم است. درمان بر توقف عفونت و حفظ عملکرد استخوان‌ها تمرکز دارد. اغلب افراد مبتلا به استئومیلیت با آنتی بیوتیک، یا جراحی و یا هر دو درمان می‌شوند

 

پزشکین : بیماری عفونت استخوان یا استئومیلیت از علت و علائم تا درمان آن

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *